Lazerle Dövme Sildirmeyi Seçmek İçin 7 Neden

Lazerle Dövme Sildirme

Biz konuşurken dünyanın öbür ucunda bazı insanlar dövme yaptırırken, bazı insanlar da dövmelerinden pişmanlık duyuyor ve tamamen kaldırılmasını istiyor. Piyasada aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda dövme silme tekniği varken, popüler talebe göre böyle en iyisi lazerle dövme silme yöntemi.

Lazerle dövme silme 1960’lardan beri var olmasına rağmen, giderek daha fazla insan istenmeyen eski dövmeleri kaldırmak için bu seçeneği kullandıkça popülerliği hala artıyor. Yüzde 90 etkinliğe sahip denenmiş ve test edilmiş bir yöntemdir. Ama önce, lazerle dövme silme işleminin ayrıntılarını ve eksilerini öğrenelim ve insanların bunu diğer dövme silme alternatifleri arasından seçmesinin en önemli 7 nedenine bir göz atalım.

Lazerle Dövme Silme Nasıl Uygulanır?

Lazerle dövme silme işlemi, tedavi alanına yüksek konsantrasyonlu bir lazer ışığı nüfuz ederek çalışır ve daha sonra eski mürekkep parçalarını daha küçük parçalara böler. Ve lenfatik sistem bu küçük parçaları doğal olarak temizler, dolayısıyla dövmeleri tamamen ortadan kaldırır.

Lazerle dövme silme işlemlerinin yüksek bir bedeli olsa da, sonuç tamamen buna değer. Ayrıca, cildin lazer ışığıyla tekrar tedavi edilmeden önce iyileşmesine izin vermek için altı ila sekiz hafta arasında değişen birden fazla tedavi gerektirir.

Lazerle Dövme Silme Seçmenin Faydaları

  1. Düşük Yara İzi Olasılığı

Lazerle dövme silme işleminden sonra yara izi bir efsanedir. Lazer ışığı, cildin dış katmanlarını “zımparalama” işlemi olan cilt yenileme veya dermabrazyona kıyasla sağlıklı cilt hücrelerinizi yok etmez. Lazerle dövme silme işlemlerinde yara izi potansiyel olarak düşüktür. Bir yara izi olasılığı, eski bir yara izi, keloid olasılıkları veya bakım sonrası tahriş gibi birkaç faktöre bağlı olacaktır.

  1. Etkisini Çabuk Gösterir

Lazer dövme silme işlemlerinin 1960’lardan beri var olmasının bir nedeni var ve bunun nedeni, insanların bu yöntemle eski bir dövmeyi tamamen kaldırmada büyük bir potansiyel görmeleridir. Dövmelerin etkili bir şekilde solması ve kaldırılması zamanla veya birkaç tedaviden sonra görülecektir. Dövme boyutu, rengi, alanı ve yaşı gibi faktörlere bağlı olarak tedavi sayısı iki ila 10 arasında değişebilir.

  1. Hızlı Tedavi

Her tedavi seansının uzunluğu, dövmenin ne kadar büyük veya eski olduğuna bağlı olarak değişecektir. Ancak günümüzde insanlar sıçan yarışı ile o kadar meşguller ki, dövmelerini çıkarmak için birkaç saat için ayıracak zamanları bile yok. Bu yüzden insanlar bu tekniği tercih ediyor çünkü her seans için sadece 20 dakika ila bir saat sürebilir.

  1. Kolay Bakım

Maksimum kaldırma sonuçları için, son bakım gereklidir. Bu teknik, yalnızca alanı yumuşak sabunla temizlemek ve alanın her zaman kuru olduğundan emin olmak gibi birkaç rutin gerektirir. Profesyonelin önerdiği şekilde gerekli kremleri uygulamak ve birkaç gün ultraviyole radyasyondan kaçınmak.

  1. Yalnızca Belirli Bir Dövmeyi Kaldırır

Lazerle dövme silme, yalnızca tüm dövmeleri çıkarmak için kullanılmaz. Derinin dış tabakasını “zımparalamak” için hızla dönen bir cihaz kullanan ve özellikle birbirine çok yakın olan hangi dövmelerin çıkarılmasını istediğinizi kontrol etmeyi zorlaştıran dermabrazyonla karşılaştırıldığında, bu tekniği uygulamak daha iyidir. İsterseniz sadece belirli bir dövmeyi veya tüm bir dövmeyi kolayca kaldırmak için tasarlanmıştır.

  1. Emniyet

İnsanlar tarafından şiddetle tavsiye edilen lazerle dövme sildirmenin bir diğer faydası da güvenliğidir. Aslında bir dövmeyi kaldırmanın en güvenli yollarından biridir. Bir enfeksiyon biriktirme riski son derece düşüktür. Bazı insanlar, tatmin edici olmayan sonuçların genellikle uygun bakım sonrası prosedürlere uymadıkları için ortaya çıktığını iddia eder.

  1. Lisanslı Profesyoneller Tarafından Yapılması

Birisi lisanslı veya sertifikalı bir lazer uzmanı değilse bu yöntem uygulanamaz. Dolayısıyla sıkı bir eğitim almış dermatologlar ancak bu işlemi gerçekleştirebilirler. Bununla birlikte, işlerin her zaman doğru yapıldığından emin olabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, istediğiniz sonucu elde etmek için sağlam bir üne sahip en iyi dermatologları araştırmak yine de akıllıca bir harekettir.

Dövmeleri kaldırmak söz konusu olduğunda başka alternatifler aramanıza gerçekten gerek yok , lazerle dövme silme, harcadığınız zamana değecektir. Bu prosedür biraz acı verici olsa da, sonuçta acıya değecek – tıpkı ilk dövmenizi yaptırdığınız zamanki gibi.

Leave a Comment