Kadınların İlişkilerde Yaptığı En Büyük 10 Hata

Kadinlarin İlişkilerde Yaptiği En Büyük 10 Hata

Bir ilişki koçu olarak, her gün kadınlara flört ve aşk üzerine tavsiyeler veriyorum ve sıkça karşılaştığım ayrılık nedenlerini duyuyorum. Büyük şehirlerde milyonlarca farklı hikaye olmasına rağmen, ayrılıklar genellikle birkaç temel nedene dayanıyor.

Bu noktada, tüm ayrılıklar için sadece kadınları suçlamam gerektiğini düşünmeyin. Aynı zamanda, erkeklerin ilişkilerde yaptığı en büyük 10 hatanın bir listesini de hazırladım. Bu hatalar, erkeklerin ve kadınların birbirlerinden ne kadar farklı olduğunu gösteriyor.

Her birimizin, dünyayı algılama ve onunla etkileşim kurma konusunda kendine has zorlukları bulunuyor. İyi haber şu ki, eğer daha fazla insan, erkeklerin ve kadınların dünyayı nasıl algıladıklarındaki farklılıkların farkında olsaydı, birçok ilişki sorunundan kaçınılabilirdi.

Yani burada belirli bir sıra yok, kadınların erkeklerle ilişkilerinde yaptığı en büyük 10 hata:

1. Kendi değerinizi bilmiyorsunuz

Birçok kişi, kendilerine kötü davranan ve sürekli daha fazla isteyen 'kötü çocuklar'ın peşinden gidiyor olabilir. İlişkiye hazır olmayan erkeklere ilgi duymak ve ne istediğinizi dile getirmekten çekinmek, yaygın bir problem. Birinin "bir gün" aniden değişeceğini ummak, genellikle hayal kırıklığına yol açabilir. Eğer bu durumlar tanıdık geliyorsa, yalnız olmadığınızı bilin.

Gerçekten kendi değerinizi bilmiyorsunuz. İnsanlık durumunda iki temel korku vardır: Birincisi yetersizlik hissi, ikincisi ise sevilmeme korkusu. Bu korkuları aşmak, sağlıklı ilişkiler için önemlidir.

Değişime açık olmanız gerektiğini unutmayın: bu değişiklik gerçekleşene kadar bekar kalmak olasıdır. İronik olarak, bir erkeğin saygı duyması zor olan durum, bir kadının kendisine kötü davranılmasına izin vermesidir. Bu, aslında kendi kendine verilen bir zarardır.

Gerçeği dile getirmek zor olabilir, ancak gerçek, duygusal tepkiler yaratsa bile, sizi özgürleştirecektir. Size bu seviyede değer veriyorum ve hak ettiğiniz sevgiye ulaşabilmeniz için gerçekleri paylaşıyorum.

2. Eril enerjinize çok fazla güveniyorsunuz

Müvekkillerimin çoğu, toplumlarında tanınan son derece başarılı kadınlar. Bu kadınlar doktor, avukat, yönetici ve girişimci gibi mesleklerde yer alıyorlar, ancak bir erkeği kendilerine çekme ya da ilişkide tutma konusunda zorluklar yaşıyorlar.

İronik olarak, bu kadınların başarısı, aslında öz değerleri hakkında derin şüpheleri olması gerçeğinin bir sonucu olabilir. Başarılarına giden yol, aşırı telafi etme eğilimlerinden kaynaklanıyor.

Boşanmış ya da bekar anne babaların durumu daha da karmaşık. Bu kadınlar, tek sağlayıcı ve koruyucu olarak, günlerini genellikle erkeksi ve başarılı enerjilerle geçiriyorlar. Bu durum, mali açıdan etkili olabilir, ancak uzun süre bu enerjiyle yaşamak, dişil enerjinizi yeniden kucaklamayı zorlaştırabilir.

Eğer bir kadın her şeyi tek başına yapabilirse, bazı erkekler ona bakıp kendilerine bir rol bulamayabilir; bu durum, erkeğin sadece bir 'şeker anne' aramıyor olması durumunda daha da belirgindir. Böyle bir düzenleme kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Eğer bu durumun çok da kötü olmadığını düşünüyorsanız, yukarıda bahsedilen ilk maddeyi tekrar gözden geçirin.

3. Erkekleri "anlamıyorsunuz" veya anlatamıyorsunuz

Erkeklerin nasıl çalıştığını anlayan ve onların erkeksi yeteneklerini takdir eden kadınların, ilişkilerde kurbağaları öpüp onları prenslere dönüştürme yeteneği vardır. Bu, erkekleri anlamak ve onlara ilham vermekle ilgili bir süreçtir.

Öte yandan, hayal kırıklığına uğramış veya defalarca yaralanmış kadınlar, iyi bir adamı öpüp onu kurbağaya dönüştürebilir. Gerçek şu ki, kadınlar daha karmaşık yapıdadır ve erkekler, doğru ilham verildiğinde hizmet etmeye daha yatkın basit yaratıklardır.

Danışanlarıma erkekleri nasıl anlayacaklarını ve takdir edeceklerini öğreterek, onların en kötü değil, en iyi yönlerini ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyorum. Bu süreç, hem erkeklerin hem de kadınların ilişkilerde daha mutlu ve tatmin olmalarını sağlayabilir.

Tabii ki, bu süreç, bir kadının ilişkide 'kraliçe' gibi olmak için gerekli adımları atması ve kendini bu role hazır hissetmesi ile başlar.

4. Onu değiştirmeye çalışırsınız ya da olduğu gibi kabul etmezsiniz

Bir kadının erkeği etkilemeye çalıştığı ve tanışıp hemen onu değiştirip kendi "projesine" dönüştürmeye çalışması gibi kötü bir şey yoktur.

Belki de giyim tarzını eleştiriyor, sofra adabına hakaret ediyor ya da görünüşünü ya da bakım alışkanlıklarıyla alay ediyorsunuz.

Kadınların bunu yapmasının bir nedeni var çünkü doğaları gereği bakıcı olma eğilimindeler ama açıkçası, genellikle her iki taraf için de bu iyi bir yöntem değil ve her yerde kötü hissettiriyor.

En iyi ihtimalle, talep edilmeyen öneriler genellikle hoş karşılanmaz. En kötüsü, aşağılıyorlar ve iğrendiriyorlar.

İnsanlar kim oldukları için görülmek, duyulmak ve takdir edilmek isterler; Şikayetleriniz, alaylarınız ve hatta istenmeyen "yardımcı ipuçları" ile onu değiştirme ihtiyacı hissediyorsanız, size bir soru sorayım: Bunu size yapsa nasıl hissedersiniz?

Yeterince açıklayıcı.

Erkeklerin Söylediği İlişki Yalanları

5. Erkeklerin sizin için yaptıklarını gerçekten takdir etmiyorsunuz

Kadınların değerini bilmeyen diğer uçta, kendilerine bir şeyler "borçlu" olduklarına inanan benmerkezci kadınlar var.

Bir erkeğin zamanını, yeteneğini ve hazinesini onunla geçirmeyi seçmesine minnettar değiller. Aslında, onların bir hak etme tutumu var. Hediyeler ve ödüller için kaç kadının erkeklerle - hatta birden fazla erkekle - ilişki içinde kaldığına şaşırabilirsiniz.

Ayrıca kadınların bedava yemek yemeyi kabul etmeleri, menüdeki en pahalı şeyleri sipariş etmeleri ve sonra bir erkek onlara tekrar çıkma teklif etmeye çalıştığında ortadan kaybolmaları ya da meşgul olmaları duyulmamış bir şey değil. "Altın avcısı" teriminin kulağa kötü geldiğini düşünüyorsanız, bu tür davranışların alıcı tarafında olmanın nasıl bir his olduğunu düşünün.

Hanımlar, güven sorunları geliştirebilecek tek kişi siz değilsiniz. Daha önce bir erkeğe bu şekilde davrandıysanız, bazı flört mücadelelerinizin flört karmasının size geri dönebileceğini bilin.

Kendi kazancınız için başkalarından yararlanmak sadece çekici değil, aynı zamanda savunulamaz.

6. Hediyelerinizi paylaşmıyorsunuz

Eril cinsiyetin hediyesi, koruma ve sağlama yeteneğidir. Aslında, bununla büyük gurur duyuyor ve bunu etkili bir şekilde yapabilmek için çoğu zaman sağlığını veya hayatını isteyerek riske atıyor.

Aslında, görünüşte "amaçlarını yitiren" ya da emeklilikten sonra etkili bir şekilde sağlama kabiliyetini yitiren yaşlı erkekler depresyona girebilir, kaygı yaşayabilir ve hatta artık "ihtiyaç duymadıklarını" hissettiklerinde erken ölebilirler. Bu iki şey, eril enerjiye o kadar bağlı ki, bir ölüm kalım meselesi.

Öyleyse, kadınsı cinsiyetin hediyesi ne diye sorabilirsiniz?

Kadınlığın özü, erkeğinizi beslemek veya ona bakmak için doğuştan gelen arzudur. Bu karşılıklılık ve birbirinize öncelik vermekle ilgili. Bunu yapmıyorsanız, vermekten çok almakla ilgileniyorsunuz ve sağlıklı ilişkiler almakla değil vermekle olur.

Onun için masaya tam olarak ne getirdiğinizi bulmanız ve ardından teklifinize değer verip vermediğini görmek için sevgi dilini anlamanız gerekir.

7. Anılar yerine drama yaratırsınız

Daha önce de söylediğim gibi, erkekler dünyayı mantık ve akıl yoluyla yönlendiren nispeten basit yaratıklardır - sürekli olarak uğraşmanın bir anlamı yok.

Sorunları çözerek ve işleri kolaylaştırarak değerlerini kanıtlamayı severler. Çalışmadıkları zaman rahat olma eğilimindedirler ve ayrıca, potansiyel bir olumluluk görmezlerse, genellikle çaba harcamaktan nefret ederler.

Bu yüzden erkekler, kadınların duygulara kapılıp üzüldüklerinde ortaya çıkan dramdan çabucak yorulurlar. Bir şeyleri karıştırdığınızda aldığınız ilgiyi seviyorsanız, ne demek istediğimi anlarsanız, bunun çok kısa vadeli bir kazanca dönüşebileceğini unutmayın.

8. Ya güven inşa etmezsiniz ya da kırarsınız

Bir erkek seninle bir gelecek düşünecekse, senin ona saygı duyduğuna ve arkasını kolladığına inanmalıdır.

Her küçük çocuğun içinde büyümek ve bir kahraman olmak arzusu vardır ve sana bağlı hisseden iyi bir adam senin kahramanın olmak için her şeyini verir. Hatta sizi korumak için canını bile verebilir.

Bağlılığı o kadar derin ki. Karşılığında, sizin de kendi çıkarlarını göz önünde bulundurduğunuza güvenebilmelidir. Erkekler ayrıca, askeri yasanın bel kemiği olan namus kavramıyla güçlü bir şekilde rezonansa girme eğilimindedir.

Sonuç olarak, iyi bir adamın yüksek standartları vardır ve onu elinde tutacaksan senin de öyle olman gerekecek.

9. Onu çok çabuk bağlamaya çalışıyorsun

Bu, kadınların tekrar tekrar yaptığı en büyük hatalardan biri olabilir. Bir randevudan, bir öpücükten, hatta samimi bir karşılaşmadan sonra, kadınlar genellikle sihirli bir "ilişki" içinde olduklarını düşünürler.

Aslında, o kadar hızlı değil. Her şeyden önce, şartlarınızı müzakere etmenin zamanı değil ve eril enerjinin bu atama için çok farklı kriterleri var.

Gerçek şu ki, erkeklerin pratikte DNA'larında yatan özgürlük kavramı için neredeyse ilkel bir dürtü ve tercihleri var. Buna ek olarak, bir insanı çabucak yakalar yakalamaz içgüdüsel ve refleks olarak uzaklaşmaları temel insan doğasıdır. Bu, erkeklerin tek eşliliğe ilgisi yokmuş gibi görünse de, bu tam olarak doğru değil.

Eril enerji, özgürlüklerini kesinlikle taahhüt edecek ve gönüllü olarak vazgeçecektir, ancak onlar sizin daha iyi bir şey sunduğunuza ikna olduktan sonra.

Anahtar şudur - zamanlama her şeydir. Bırakın bir adam sizi kovalasın ve asla özgürlüğünü elinden almaya kalkmasın; onu sen teslim edebilirsin.

10. Seninle bir gelecek görecek kadar ona ilham vermiyorsun

İşte gerçek: flört rekabet ortamıdır.

Her birimiz, hem erkekler hem de kadınlar, iş ortağımız söz konusu olduğunda anlaşmanın kesinlikle daha iyi bir kısmını aldığımızı hissettiren bir ortakla birlikte olmak isteriz. Aslında, her iki partnerin de birbirlerine karşı o kadar güçlü bir takdir ve şükran duyması idealdir ki, her ikisi de partnerlerini cezbettikleri için kendilerini kutsanmış hissederler.

Temel olarak, sizi "anlayan" ve sizinle rezonansa giren birini bulmakla ilgilidir. İster inanın ister inanmayın, bu göründüğü kadar nadir değildir; Bunu kendinize çekmede nasıl daha iyi olabileceğinizi öğrenebilirsiniz ve ben de müşterilerimin bu tür bir ortak bulma şanslarını önemli ölçüde artırmalarına yardımcı oluyorum.

Listeye girmeyen bonus hatası:

Oldukça yaygın olan bir tane daha vardı, ama ilk 10'umu yapacak kadar yaygın değildi.

Bunun nedeni kısmen, bir hatadan çok bir inanca veya tutuma yol açan bir yanlış anlama olmasıdır.

İşin bu olduğunda seni "tamamlayacak" bir adam arıyorsun.

Kendilerine yatırım yapan ve bazı kişisel gelişim çalışmaları yapanlar, hak ettikleri tüm sevgiyi çekmek ve elde tutmak söz konusu olduğunda büyük bir avantaja sahiptir. Yaralarını sarmak için ellerinden geleni yaparlar.

Başka bir insanla nasıl zarif, etkili ve verimli bir şekilde bağlantı kuracaklarını anlarlar. Hayattaki diğer her şey gibi, her şey hayatta istediğiniz şeye sahip olmak için doğru miktarda hazırlık ve terlemeye bağlıdır.

Yorum Gönder

To Top