10 Yıl Sonra Pişman Olacağınız 10 Seçim

10 Yıl Sonra Pişman Olacağınız 10 Seçim

Pişmanlık, hem güçlü hem de zor bir duygudur. Bu duygu, zihinsel ve duygusal olarak sizi etkileyebilir ve hayatınızda belirleyici olabilir. Bugün yaptığınız seçimler, hayatınızın gideceği yönü ve nihai sonunu belirleyecektir.

Dünyadaki her bilge ve başarılı insanın üzerinde hemfikir olduğu bir nokta var: Bugün yapmadığınız seçimler yüzünden yarın ciddi şekilde pişman olma ihtimaliniz yüksektir.

Peki, hangi seçimlerin doğru olduğunu ve hangilerinin yanlış olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Hayatın tüm doğru dersleri, doğru zamanda verilecek şekilde ayarlanmıştır, ancak her şey sizin kontrolünüzde olmayacaktır. Hayatın kendi yolunu çizmesine izin verin, ancak aynı zamanda 10 yıl sonra pişman olabileceğiniz yanlış seçimler yapmamak için kendinize dikkat edin.

10 Yıl Sonra Pişman Olacağınız 10 Seçim

1. Gerçek, Otantik Benliğiniz Olmamak.

10 yıl sonra kesinlikle pişman olacağınız şeylerden biri, herkesi memnun etmeye çalışmaktır. Herkesin beklentilerini karşılamak ve onları mutlu etmek sizin göreviniz değil, ve gerçekten de bu, mümkün bir şey değildir. Sürekli olarak başkalarının sizi nasıl gördüğünü ve sizin hakkınızda ne düşündüklerini düşünmek, zamanla kendinizin sadece bir kabuğuna dönüşmenize neden olur. Herkesi mutlu etmek sizin sorumluluğunuzda değil ve bunu anlamak ve kabul etmek önemlidir.

Herkes sizi sevmek zorunda değil, ancak unutmayın, doğru insanlar sizi olduğunuz gibi sevecektir. Başkalarının ön yargılarından korkmayın; sizi aşağı çekmek isteyen insanlar her zaman olacak. Kendiniz olun ve dünyaya gerçek ve otantik yanınızı gösterin. Doğru insanlar size her zaman saygı duyacak, yanlış olanlar ise ne yaparsanız yapın eleştirecektir.

Hayat, başka biri olmaya çalışmak için çok kısadır. Kendi gerçekliğinizi yaşayın ve kendi değerlerinizle uyumlu bir hayat sürün.

2. Başkalarının Size Hayallerinizin Ne Olacağını Söylemesine İzin Vermek.

Bu senin hayatın ve hayal ettiğin rüyalar sadece senin, başka kimsenin değil. Bu nedenle, asla kimsenin size ne hayal etmeniz gerektiğini ve onlar hakkında nasıl gitmeniz gerektiğini söylemesine izin vermeyin. Her zaman kim olduğunuza ve hedeflerinize sadık kalın ve anne babanız, eşiniz veya arkadaşlarınız olsun, kimsenin size aksini söylemesine izin vermeyin.

Sizinle aynı fikirde olmayan insanlar varsa, o zaman silip süpürün ve yerinizde durduğunuzu, hayallerinize inandığınızı ve kendiniz için inşa ettiğiniz yolda yürümeyi tercih ettiğinizi anlayın. Kalbinizde mutlu olduğunuz ve doğru olanı yaptığınızı bildiğiniz sürece, canınız ne istiyorsa onu yapın.

3. Çevrenizde Zehirli İnsanların Olması

Toksik insanlar, olumsuzlukları ve toksisiteleriyle sizinki de dahil olmak üzere insanların hayatlarını mahvetme kapasitesine sahiptir. Hayatında onlara sahip olmak, incinecek olanın sen olduğunu bilmene rağmen kendi ellerinle boynuna daha sıkı sarmak gibidir.

Hayatında toksik biri olduğunu anladığın an ve onların tek yapmak istedikleri seni mutsuz ve mahvolmuş görmek, onları kovmak. Onlara sayısız şans vermeye devam ederseniz, birkaç yıl sonra pişman olacağınız birçok seçenekten biri olacaktır.

Kendinizi hayatta doğru yolda kalmanıza yardımcı olacak ve sizi büyüklüğe doğru itecek iyi, kibar ve başarılı insanlarla kuşatın. Kendinizi kimlerle çevrelediğiniz, bir kişi olarak kim olduğunuzu belirleyecektir.

Toksik insanlarla birlikte olmak sizi toksik, mutsuz ve acı bir insan haline getirecek ve iyi insanlarla birlikte olmak sizi şefkatli, hırslı ve empatik biri yapacaktır.

4. Egoist ve Kendine Takıntılı Olmak.

Başkaları için iyilik yaptığınız ve elinizden geldiğince başkalarına yardım ettiğiniz bir hayat yaşadığınızda, bu iyi bir hayat yaşamanın gerçek tanımıdır. Başkalarını ne kadar çok sever ve onlara karşı nazik olursanız, o kadar iyi hissedeceksiniz ve hayatınıza o kadar iyi karma çekeceksiniz. Evrene yaydığınız şeyin size geri dönmesinin bir yolu vardır.

Ancak bencil, egoist ve narşist olmayı seçerseniz, ne kadar zengin veya yakışıklı olursanız olun, günün sonunda mutlu olmayacaksınız. Alacakaranlık yıllarınıza girdiğiniz zaman, geriye bakacak ve diğer insanlara ne kadar acı ve incinmiş olduğunuzu göreceksiniz, ancak tüm bunları değiştirmek için hiçbir şey yapamayacaksınız. Geriye kalan tek şey pişmanlıklar olacak.

5. Büyümeden Ve Değişimden Kaçmak.

Geçmişinizi bilmek istiyorsanız, şimdiki koşullarınıza bakın. Geleceğinizi bilmek istiyorsanız, şimdiki eylemlerinize bakın. Hayatta gerçekten ilerlemek ve başarılı bir insan olmak için konfor alanınızın dışına çıkabilmeniz ve bazen bilinmeyen yollarda yürüyebilmeniz gerekir.

Hayatta gelişmenin, tam potansiyelinize ulaşmanın ve size verilenlerden en iyi şekilde yararlanmanın tek yolu, değişime ve büyümeye odaklanmak önemlidir. Hayat dinamik bir şeydir ve değişmeyen tek şey değişimdir. Bunu anladığınız sürece, tatmin edici ve mutlu bir hayatınız olacak.

6. İşler Zorlaştığında Vazgeçmek.

Hayat her zaman yolunuza zorluklar ve eğriler atacak ve bu konuda yapamayacağınız hiçbir şey yok. Bu herkesin başına gelir ve bu dünyada bunu yaşamayan tek bir ruh yoktur. Başarısızlıklar olmadan başarı olmaz.

Düşmeden ve incinmeden güç olmaz. Buna değecek şeyler sizin için asla kolay olmayacak ve onu yeterince isteyip istemediğinize karar vermek size kalmış.

İşler sarpa sardığında bırakırsan asla istediğini alamayacaksın ve 10 yıl sonra pişman olacağın seçimlerden biri olacak. Her zorlukla karşılaştığınızda pes ederseniz, asla hayallerinizi gerçekleştiremeyecek ve hedeflerinize ulaşamayacaksınız. Kazananlar asla pes etmez ve kazanan bir zihniyete sahip olduğunuz sürece hiçbir şey sizi uzun süre aşağıda tutamaz.

hayatınızı daha iyi hale getirmek için

7. Her Şeyi Kontrol Etmeye Çalışmak.

Geleceğinizi planlamak ve bazı şeylere hazırlıklı olmak, hayata karşı ciddiyetinizi gösterdiği için iyi bir niteliktir. Ama aynı zamanda, bazen rahatlamanız ve hayatın olmasına izin vermeniz gerekir. Akışta kalmaya çalışın ve hayatınızın her küçük yönünü kontrol etmekten kendinizi alıkoymaya çalışın. Her küçük şeyi sürekli olarak yönetmeye devam ederseniz, hayatı gerçekten ne zaman yaşayacaksınız?

Bir plana sahip olmak sorun değil, ancak kendinizi rutin ve kurallarla sınırlamak, hayatın sunduğu güzel şeylerden zevk almanızı engelleyecektir. Bu nedenle, mikro yönetim yapmayın ve her şeyi kontrol etmeye çalışmayın. Akışına bırak.

8. Hak Etmediğiniz Şeyleri Kabul Etmek.

Sizin için iyi olmayan şeylerden vazgeçme gücüne sahip olun. Hayatınıza olumsuzluk getirmekten başka hiçbir şey yapmayan insanları bırakma cesaretine sahip olun. Neyi hak ettiğinizi bilecek kadar akıllı olun ve bunun için bir süre beklemeniz gerekebileceğini bilecek kadar akıllı olun, ancak kesinlikle yolunuza çıkacaktır.

Hayat bazen seni yere serebilir, ama hepsi yeniden ayağa kalkıp daha önce hiç olmadığı kadar uzun durabilmen için.

Hayatın sunduğu milyonlarca olasılığı görecek kadar açık fikirli ve cesur olun. Neden sadece seni kurutan şeyler için zamanını ve enerjini harcıyorsun? İyi şeylere ve iyi insanlara odaklanın, hayatın gerçekten ne kadar güzel ve değerli olduğunu göreceksiniz.

9. Geleceğe Yönelik Takıntı.

Bu, gelecekte kesinlikle pişman olacağınız seçeneklerden biridir. Çoğu insan, yapmak istediklerini yapmak için dünyada her zaman sahip olduklarını düşünme hatasına düşme eğilimindedir. Ama gerçek şu ki, hayat göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor ve siz farkına bile varmadan, vaktiniz ve fırsatınız varken yapamadıklarınız için bir kova pişmanlıkla 80 yaşındasınız.

Şimdiki zamana odaklanın. Şimdi ne yapmak istiyorsan onu yap. Bugün yapabileceğin bir şeyi yapmak için neden bekleyesin ki? Hayat doğru zamanı beklemek için çok kısa ve biliyor musun? Doğru zaman yok! Hayatta bir şey yapmak istiyorsanız, geleceği kafaya takmak ya da geleceğe ertelemek yerine şimdi yapın.

10. Tembel Olarak Günlerini Harcamak.

Dünyanın sana bir şey borçlu olduğunu düşünüyorsan, o zaman oğlum, yanılıyorsun! Dünya sana hiçbir şey borçlu değil, sen dünyaya çok şey borçlusun. Bu SİZİN hayatınız ve bundan bir şeyler çıkarmak size kalmış ve başka hiç kimse bunu sizin için yapmayacak. Yani günlerinizi bir kanepe patatesi olarak harcamak ve hayal kurmak, her zaman hayal ettiğiniz hayata sahip olmanıza yardımcı olmayacak. Aksine daha sonra pişman olacağınız birçok seçenekten biri olacaktır.

Oturup birinin size her şeyi gümüş tepside vermesini beklemeyin, oraya gidin ve alın. Hayalleriniz ve hedefleriniz ne olursa olsun, bunun için çok çalışması gereken sizsiniz ve sonunda zafere ulaştığınızda, yalnızca SİZİN olacaksınız.

Hayat kısa, o yüzden sonradan pişman olacağın seçimler yapma. Kendiniz için her zaman hayal ettiğiniz hayatı inşa etmek için çok çalışın ve en önemlisi kendinize inanın. Bugün nasıl düşündüğünüz ve bugün ne yaptığınız geleceğinizin nasıl görüneceğini belirleyecektir.

Yorum Gönder

To Top