Sizi Tekrar Tekrar Kiran İnsanlara Mazeret Üretmeyi Bırakın

İnsanlara Mazeret Üretmeyi Bırakın

Bazılarımız insanlarda sadece iyiyi görme eğilimine sahibiz. Sorunlarını görmezden geliyoruz ve kötü davranışlarını affediyoruz çünkü derinlerde, derinlerde gerçekten öyle demek istemediklerini düşünüyoruz. Kendimizde kötü yanlarımız olduğunu biliyoruz ve başkalarının bunun ötesini görebileceğini umuyoruz, bu yüzden aynısını başkaları için de yapıyoruz.

Yani, herkes insan değil mi? Hepimiz hata yaparız, bu yüzden hepimiz ikinci bir şansı hak etmiyor muyuz?

Hayır. Biz yapmıyoruz.

Evet, bir şeyler olur ve insanlar çuvallar. Her durum farklıdır ve birini affetmeye değip değmeyeceğine yalnızca siz karar verebilirsiniz.

Ancak ilişki içinde olduğunuz kişi - hatta platonik olarak yakın olduğunuz biri - sürekli olarak sizi tekrar tekrar incitiyorsa, o zaman daha fazla şansı hak etmiyorlar. Seni umursamadıklarını sana tekrar tekrar gösterdiler çünkü seni incitmeye devam ediyorlar.

Ayrılma zamanı.

Tabii ki, tüm bunları söylemek yapmaktan daha kolay. Bu kişi sizin için çok şey ifade ediyor, yoksa davranışlarına ve saygısızlığına katlanmazdınız. Onları incitmek istemezsiniz ve onlara kötü bir insan gibi hissettirmek istemezsiniz.

Ama bazen bencil olmak gerekir.

Bazen kararlarınızın diğer insanları nasıl etkileyeceğini umursamayı bırakmalısınız.

Kendinizi sevmeli ve artık yeter demelisiniz. Kendine öncelik vermeli ve seni yıkmaya çalışan herkesi hayatından çıkarmalısın.

Şimdi, bir aile üyesi veya birlikte çalıştığınız biriyse, onları tamamen kesemeyebilirsiniz, ancak kesinlikle onlarla geçirdiğiniz zamanı azaltabilirsiniz.

Bir iyilik daha istiyorlarsa, hayır deyin.

Seninle bir kez daha plan yapmak isteyen bir adamsa - ama zaten 40 kez iptal etti - ona meşgul olduğunu söyle.

Yanında olmadığın için sana bir kez daha bağırmak isteyen bir arkadaşınsa, telefona cevap vermeyi bırakmalısın.

Bunu kastetmediklerini biliyor olmanız veya neden hareket ettiklerini anlayabiliyor olmanız önemli değil. İnsanlar için bahane üretemezsiniz. Sana zarar vermelerine izin veremezsin. Kendin için ayağa kalkmalısın.

Seni mutlu etmekten çok kötü hissettiren herkesten ayrıl.

Kime zaman ayırdığınız üzerinde biraz kontrolünüz var. İnsanlara hayır diyebilir ve hiçbir açıklama yapmadan bağları kesebilirsiniz. Ve nihayet kendinizi tüm bu olumsuzluklardan kurtardığınızda, hayatınıza bir sürü olumlu şeyin girmesi için yer açarsınız.

Öyleyse ne bekliyorsun?

Yorum Gönder

To Top