Kocanız Tarafından Aldatıldığınızı Söyleyen 15 İşaret

Partnerinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız

Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız? Eşim beni aldatıyor mu? Farklı davranıyor, ama nedense kanıtlayamıyorsunuz. Sonra birisi gecenin bir yarısı ona FaceTime yapıyor ve iyi bir açıklaması yok.

Endişelenmekte haklısın.

Elbette, bir cep kadranı olabilirdi, ama aynı zamanda bir şeyler sakladığının en önemli işaretlerinden biri. Bu, onu hemen suçlamanız gerektiği anlamına gelmez, ancak dikkat etmeniz ve genel davranışında daha fazla işaret ve değişiklik olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

İlk olarak, telefonunu sizden gizlemek ya da gece geç saatlerde iş başında ya da "adamlarla" dışarı çıkmak gibi farklı belirtilerine dikkat edin.

İçinde tanımlayabileceğiniz, empati kurabileceğiniz ve hatta belki daha bir şey olmadan önce çözebileceğiniz bir şey hissedebilirsiniz. Dikkat etmek burada anahtardır.

Yapabileceğiniz en önemli şey, onunla yüz yüze konuşmaktır.

İlk kural, suçlayıcı "siz" ifadeleri yerine "ben" ifadeleri kullanmaktır.

Şuna benzer bir şey deneyin: "Son zamanlarda bu sessiz ruh hali içindeyken, hayatından dışlanmış gibi hissediyorum. Senden alışkın olduğum şey bu değil ve kendimi yalnız hissediyorum. Ne olduğunu bilmek isterim. Bu aralar değiştin ya da neler oluyor gibi sorular sorabilirsiniz, böylece daha fazla yeniden bağlantı kurabiliriz."

Danışmanlık için bir evlilik ve aile terapistine, danışmana veya güvenilir din adamlarına ulaşmak, ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, nasıl verimli bir şekilde konuşacağınızı anlamanıza gerçekten yardımcı olabilir.

Partnerinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız?

Aldattığına dair önemli işaretler var (aşağıya bakın) ve çoğu erkek onları iyi saklayamaz, bu yüzden umarım kör olmazsınız.

Aldatan 50 erkekle ve onların eşleriyle (ve eski eşleriyle) görüştükten sonra, birçok kadının çok uzun süre habersiz kaldığı birkaç ince ipucu var.

Yanıtlarına dayanarak, bir erkeğin aldattığının en yaygın işaretlerinden bazılarını, aldatanların kendilerinden alıntılarla birlikte paylaşıyorum.

Bu kılavuzun erkeklerle yapılan röportajlara dayandığını belirtmek isterim, ancak eşinizin aldattığını düşünüyorsanız, bu liste kim olursa olsun size yardımcı olabilir.

İşte aldatıldığınıza dair 15 işaret:

1. Öngörülebilir günlük davranışlarından sapar.

İtiraf : "Karım gerçek bir kanıt olmadan önce farklı davrandığımı biliyordu. Bunu bana söylemesi gerektiğini söyledi."

Biriyle birkaç ay (hatta yıllarca) vakit geçirdikten sonra, onun tipik davranışlarını bilirsiniz. Belirli durumlarda nasıl davrandıklarını bilirsiniz ve farklı davrandıklarında bir açıklama istersiniz - hile değilse, o zaman gerçek ve elle tutulur bir şeyler bulabilirsiniz.

Bu davalının itirafında, ilişkisine başladığında telefonunu alır ve 20 ila 30 dakika boyunca tuvalete giderdi.

Mazereti: E-postasını ve haberleri okuyor olmasıydı. Tek sorun, telefon faturasının tamamen farklı bir hikaye göstermesiydi - başka bir kadının numarasıyla çok sayıda kısa mesaj alışverişi vardı.

Aldatan Erkeklere Kapak Eden Sözler

2. Öngörülemeyen ruh hali değişimleri var.

İtiraf: "Sürekli kaçmak için sebepler arıyordum ve sürekli yeni bahaneler düşünmek zordu. Bu yüzden onunla kavga etmeye başlardım."

Bir anda sinirlenmek ya da aşırı kibar olmak önemli bir ayrıntıdır. Ayrılması için gerçek bir sebep yok, bu yüzden bir tane yaratması gerekiyor. Sürekli dışarı çıkması ama sonrasına kadar bundan hiç bahsetmemesi gibi yeni aktiviteler göze batan bir örnektir.

Başka bir yere gidiyorsa ve bunu saklamak için bir nedeni yoksa, büyük olasılıkla sizinle bu konuyu konuşurdu.

3. Kilosunda veya görünümünde hızlı bir değişiklik var.

İtiraf: "İlişkime başladıktan sonra yaklaşık bir haftada 10 kilo verdim. Çılgıncaydı."

Aldatan erkekler fiziksel olarak değişir. Aşk kolları kaybolur, duruşları değişir ve kas tonusu/tanımı geri döner. Bu, vücudun flört etmeye hazırlanmanın ilk yolu - bir eşi cezbetmek için kendini hazırlıyor.

Ayrıca aldatan erkekler kendilerine çok daha iyi bakmaya başlarlar ve görünüşleriyle çok gurur duyarlar. Birdenbire kıyafetlerini ütülemeye, saçlarını şekillendirmeye ve daha önce yapmadığı her gün, özellikle de sensiz evden çıkarken tıraş olmaya başlar.

4. Müzik zevkinde bir gecede değişiklik olur.

İtiraf: "Ben cazı hiçbir zaman gerçekten sevmedim. Ama bu kadına aşık oldum, birlikte eğlendik. Sürekli onu dinlemeye başladım, sadece onu düşünmek için."

Yeni şeyler denemekte yanlış bir şey yok. Ama birdenbire ortaya çıktığında ve sizi değişimin dışında tuttuğunda, bu bir şeylerin ters gittiğine ve sizi aldatıyor olabileceğine dair uyarı işaretlerinden biridir.

5. Sizin hatırlamadığınız şeyleri hatırlar veya ayrıntıların izini kaybeder.

İtiraf: "Karımla izlediğimiz bir film hakkında konuşuyordum ve sahnelerden birine gülüyordum. O gülmüyordu. 'Bunu, hatırlamıyor musun?' diye sordum. Daha sonra birlikte izlemediğimizi söyledi."

Hem seninle hem de metresiyle daha fazla zaman geçirdikçe, onunla geçirdiği zamanın hatıraları ve seninle geçirdiği zamanın hatıraları birbirine karışmaya başlayacaktır. Programlar aşılır ve herhangi bir günde nerede olduğunu takip edemez.

Başka bir kadınla geçirdiği zaman tamamen açıklanamaz - çoğu zaman hiçbir açıklama yapılmaz.

6. Aniden çok fazla mahremiyete ihtiyacı var.

İtiraf: "Evden çalışıyordum ve çocukların gürültülü olduğunu ya da sessizce çalışmam gerektiğini söyleyerek kapıyı daha sık kapatmaya başladım. Flörtümle çevrimiçi sohbet ediyordum."

Kendine zaman ayırması normaldir. Ancak normal kalıbın dışına çıktığında veya giderek daha sık hale geldiğinde, başka bir şeyin olduğunun işareti olabilir.

İşe erken gitmek, geç çıkmak, telefonu aniden kapatmak ve bir "akraba"dan çok sayıda özel arama almak da tehlike işaretleridir.

7. Seni cinsel olarak arzulamayı bırakır.

İtiraf: "İlişkimi başlattım ve tek istediğim seksti, ama karımdan değil. Bir şeyler olduğunu biliyordu, çünkü seks hayatımız her zaman oldukça hareketliydi."

Normal veya tanıdık yatak odası rutininizde, farklı bir şey isteyip istemediğine dair eşlik eden bir tartışma olmadan ani bir değişiklik, aldatmanın büyük bir uyarı işaretidir.

8. Libidoda büyük bir artış var.

İtiraf: "[Metresim] ile başladıktan sonra, karımla çok daha sık yatmaya başladım. Bana yatakta gerçekten agresif olduğumu ve beni daha önce böyle görmediğini söyledi."

Görüştüğüm erkeklerin hepsi, yeni bir özgüven olarak tezahür eden büyük bir testosteron artışı yaşadıklarını ifade ettiler. Her kadının istediği gibi güçlü ve erkeksi hissediyorlardı. Egoları gün geçtikçe büyüyordu.

9. Finansal işlemlerini sizden saklıyor.

İtiraf: "Onunla neredeyse her gün öğle yemeği için buluşuyordum. Ve otel ziyaretlerimiz haftada üç veya dört kez oluyordu. Bunu karşılamak çok zordu. Bir PayPal hesabı açtım, bir PayPal banka kartı aldım ve kişisel bir çek hesabı ekledim. PayPal'a çevrimiçi transferler yapardım ve o hiçbir işlemimi göremezdi."

Hile yapan erkeklerin çoğu, hediyeler, yemekler, oteller ve geziler gibi şeyler için takip edilemez bir ödeme yöntemine ihtiyaç duyacaktır.

Yeniden yüklenebilir kredi kartları, PayPal veya eBay alışverişlerinin tümü, büyük veya sık yapılan işlemleri gizlemenin harika yollarıdır. Size bahsetmediği büyük, rastgele transferleri veya nakit çekimlerini kesinlikle araştırın.

10. İşyerinde yeni "arkadaşları" ve/veya daha fazla iş sorumluluğu var.

İtiraf: "Şirketim istersem evden çalışmama izin verdi. Ama ofiste yeni bir yönetici ile ilişkiye başlamıştım, bu yüzden daha sık işe gitmeye başladım. İş gezilerimi bir gün uzattığımda önce veya sonra, aslında uzak bir siteye, uzun ofis öğle yemeğine ve geç saatlere ihtiyacım vardı."

Ofis işleri çok yaygındır, özellikle birlikte çalışmak için ne kadar zaman harcadığımızı düşünürsek. Herhangi bir şüphenizi ortadan kaldırmak için yeni "arkadaşından" bahsedebilir ve ofise beklenmedik bir şekilde girerseniz, hatta sizi kokudan uzaklaştırmak için "iş arkadaşı" ile tanıştırabilir. Bağırsaklarını takip et ve diğer davranışlarına dikkat et.

11. Teknolojisiye ilgisi artar.

İtiraf: "iPhone'daki iMessages cep telefonu faturalarında izlenemez. Sadece güvenli olduğunda [metresime] mesaj atar ve ardından mesajları hemen silerdim. Bugüne kadar karım onunla nasıl iletişim kurduğumu bilmiyor."

İtiraf: "İzlenebilir e-postalar göndermek istemedim. Bu yüzden yeni bir Gmail hesabı oluşturduk ve taslaklar klasöründe hiçbir şey göndermeden iletişim kurduk."

Teknoloji artık daha akıllı ve işler yüksek teknolojiye geçti. Telefonunda veya bilgisayarında yeni şifreler, bankanızda veya telefon şirketinizde şifre değişiklikleri veya "arabada bırakılan" telefonlar bir zamanlar aldatmanın kolayca fark edilebilen işaretleriydi.

Bu günlerde, alternatif e-posta adresleri, Gmail'ler veya Facebook hesapları, mesajları gizlemenin etkili bir yoludur, ancak yine de bilgisayarını ve telefonunu sizden gizleyecektir ve bu, kaçıramayacağınız önemli bir işarettir.

12. Çok daha sık yeni uygulamalar indirir veya belirli sosyal medya hesaplarını kullanmaya başlar.

İtiraf: "Onunla iletişim kurmak için Snapchat'i cep telefonuma indirdim."

Hile yapanlar, iletişim kirli işlerini yapmak için teknolojiyi kullanarak genellikle radarın altında uçarlar. Kısa mesajların, çevrimiçi sohbet oturumlarının ve resimlerin belirli bir süre sürmesine (ve ardından kaybolmasına) izin veren uygulamalar mevcuttur.

Cep telefonunda size haber vermediği yeni uygulamalara dikkat edin.

Bugünlerde pek çok insan Snapchat ve WhatsApp kullanıyor ve bunların hepsinin dolandırıcı olmadığı açık. Ancak genellikle yeni uygulama keşiflerine dahil oluyor ve sizi bunun dışında bırakıyorsa - ve bunu her zaman kullanıyor gibi görünüyorsa - bu büyük bir uyarı işaretidir.

Dahası, Snap'ler hızla kaybolur ve genellikle izlenemez. WhatsApp ayrıca telefon faturanızda izlenemez, bu yüzden birçok hileci onu sever.

Unutmayın, bu uygulamalar çeşitli nedenlerle kullanılıyor. Bu yüzden, şüpheli olduğundan çok emin değilseniz, yanan silahlarla içeri girmeyin.

13. Sakin görünüyor.

Sanırsın sessizlik abidesi.

Aniden her zamanki gibi konuşmayı bıraktıysa, bu bir şeylerin yanlış olduğunun işaretidir - hile yapmasa bile.

14. Gizli davranır.

Siz yaklaşırken telefonunu kapatır veya çevirir.

Dışarı çıktığında size ayrıntı vermeyi reddediyor. Sorulardan kaçınır veya onlara asla cevap vermez veya başka bir soruyla cevaplamaz.

Konuşmak istemediği bir şeyi gündeme getirirseniz konuşmayı yeniden yönlendirebilir.

Ancak, bir sürpriz de planlıyor olabilir, bu yüzden bu işarete dikkat edin.

15. Daha fazla bağlantı ister.

Sizinle romantik, cinsel veya duygusal olarak daha fazla bağlantı kurmak istiyor ve doğrudan veya dolaylı olarak sizden bunu istiyor.

Bu iyiye işarettir, çünkü ilişkinizde veya baştan çıkarıcı olarak bir şeylerin yanlış olduğunu bildiği ve aldatmadan veya bir flört gerçek bir ilişki haline gelmeden önce bunu çözmek istediği anlamına gelir.

Bu, erkeğinizin aldatmayı düşündüğünün veya aldattığı için suçluluk duyduğunun en erken belirtilerinden biridir.

Yukarıda listelenen davranışlar, kusursuz bir aldatma belirtileri olmasa da, birkaçı bir arada alındığında bir şeylerin yolunda gittiğine dair kesin işaretlerdir.

Benim tavsiyem, destekleyemeyeceğiniz suçlamalarda bulunmamaya dikkat etmenizdir. Aldattığından şüpheleniyorsanız, endişeleriniz hakkında uzun, açık bir konuşma için oturun.

Onunla konuşmanızdan sonra bu dırdırcı his kaybolmazsa, yapacak bazı seçimleriniz olacak ve belki de biraz daha araştırmaya başlayacaksınız.

Artık aldatma belirtilerini öğrendiğinize göre, birinin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlayacağınızla ilgili temel bilgileri de bilmeniz gerekiyor.

Bu işaretlerden bir veya ikisinin tek başına, erkeğinizin size yalan söylediğinin kanıtı olmadığını unutmayın. Bu sadece bir rehberdir, ancak araştırmaya dayanmaktadır. Hatta bu kuralları başka insanlarda ve farklı durumlarda yalan söylemeyi tespit etmek için de kullanabilirsiniz.

Yalan söylemenin aranması gereken birkaç fiziksel belirtisi var.

1. Stres sinyallerini izleyin.

Bunlar arasında donması veya odadan hızla "kaçması" sayılabilir. Terleme de iyi bir stres belirtisidir.

2. Gözlerine dikkat edin.

Gözbebekleri genişlemiş mi? Çok fazla göz teması mı kuruyor? Yalan söylüyor olabilir.

3. Ağzına bakın ve sesini dinleyin.

Ağzı aniden çok kuru görünüyor mu? Sesi yükseldi mi? Bunlar onun için kötü işaretler.

4. Kıpırdanmaya dikkat edin.

Kıpır kıpır olması, rahatsız olduğunun bir işaretidir, ancak buna ek olarak, yalan söylediğini gösterebilecek dört özel hareket vardır. Bunlar; el teması, yüze dokunma, kolları çaprazlama ve öne eğilmedir.

Aldatıyor mu yoksa ben paranoyak mıyım?

Hepimiz, sizi hile yapmakla veya telefonuna bakarak onun mahremiyetini ihlal etmekle suçlamak gibi, sorularınızı savunmak için aleyhinize çevirmeye çalışan hile yapan erkeklerin hikayelerini duymuşuzdur, ancak bunlar sadece hile yapan bir adamın bariz işaretleridir.

Onunla yüzleştiğinizde sizi aldatmakla suçluyorsa (elbette hiçbir dayanağı olmadan), bu bir erkeğin aldattığının daha da kötü bir işaretidir. Yapmadığınızı bildiğiniz bir şey için sizi suçlu hissetmeye ikna etmesine izin vermeyin.

Bu taktik, yalnızca sadakatiyle ilgili büyük bir işaret değil, aynı zamanda istediğini elde etmek için sizi manipüle etmeye ve hatta gaza getirmeye istekli olduğunun bir işaretidir. Soruyu size geri çevirirken, kendisini dürüst olmaktan korumak için sizi "çılgın" hatta suçlu hissettirmeye isteklidir.

Ancak, size hile yaptığına dair kesin bir kanıt vermemişse ve nerede olduğu ve davranışları konusunda açık ve dürüstse, sorunun kendisinde olmadığını düşünmek isteyebilirsiniz. Bu durumda, ilişkinizdeki sorunun kökenine inmek için birlikte veya kendi başınıza bir profesyonele danışmaya değer olabilir.

Size iyi şanslar ve bir ilişkide herhangi bir zorluğun üstesinden gelmenin anahtarının açık iletişim, şefkat ve empati olduğunu unutmayın.

Bununla bir ekip olarak başa çıkmaya çalışın her şey yolunda gidebilir.

Yorum Gönder

To Top