Koç Burcundaki En İyi ve En Kötü 10 Kişilik Özelliği

Koç Burcu Kişilik Özelliği

Koç Güneşi burcuna sahip olanlar genellikle astrolojideki ilk burçta doğmaktan gurur duyarlar.

Diğer Ateş burçları Aslan ve Yay ile birlikte, tipik Koç burcu özellikleri tutkularını, dürtülerini, enerjilerini, huzursuzluklarını ve liderliklerini içerir. Ancak bu burçta doğan insanlar aynı zamanda dürtüsellik, sabırsızlık, saldırganlık ve ruh hali değişimlerine de yatkındır.

21 Mart - 19 Nisan tarihleri arasında doğan Koç, kalabalığın arasından sıyrılması ve önünde olmasıyla bilinir.

Koç Burcu nedir?

Zodyak işaretlerinin ilki olan Koç, genellikle Zodyak'ın “bebeği” olarak görülür, yani bir çocuğun masumiyetine sahip genç bir ruha ve yaptıkları her şeyde “önce ben” tavrına sahiptirler.

Sembolün kendisi, bu işaretin saf doğa gücünü temsil eder. Ayaklarını kazması ve boynuzlarını çakmasıyla tanınan Koçlar, iradeli ve inatçıdır; Tıpkı hayvan meslektaşları gibi, Koç da kimse tarafından itilip kakılmayı reddeder.

Koç, yaptıkları her şeyde istekli ve doğuştan bir liderdir ve tutkuları Mars gezegeninin yanı sıra Ateş elementi tarafından da beslendiğinden, en yüksek güven ve motivasyonu yayarlar.

Ancak Koç'un birçok olumlu kişilik özelliği olsa da, onları sorgulayanlara veya işler yolunda gitmediğinde hayal kırıklığı ve öfke ile tepki verme eğilimindedirler.

Bu benzersiz işaret aynı zamanda umutsuzca sevilmek istiyor, bu nedenle bu doğal Koç kişilik özelliklerinin sevilmeyen yönlerini kabul etmeleri özellikle zor olabilir. Koç'un mükemmel olma ihtiyacı hissetmesi değil, sadece en iyisi olmaları gerekiyor.

Zodyak'ın tüm işaretleri arasında Koç, hayatlarının her alanında ortaya çıkan ateşli bir tutkuya sahiptir. Cesaret ve merakla liderlik ederken ne kadar başarılı olabileceklerini kanıtlayan da bu özelliklerdir.

6 Olumlu Koç Burcu Kişilik Özelliği

1. Kararlı


Koç yaptıkları her şeyde kararlıdır. İş, egzersiz rutini veya kötü bir alışkanlığı tekmelemek olsun, Koç her zaman daha iyi olmaya kararlıdır.

Koç burcu ne kadar uzun sürerse sürsün hiçbir şeyden vazgeçmez. Elbette, zaman zaman kişisel kusurları ile mücadele edebilirler, ancak Koç, kötü davranışlarını düzeltmek için her zaman hızlıdır.

2. Dürüst

Koç, zaman zaman biraz acımasız olsa bile her zaman dürüst olacaktır. Düz gerçek yerine şeker kaplı saçmalık sunmanın bir anlamı olduğunu düşünmezler. Dünyayı olduğu gibi görürler ve genellikle olayları başka bir şekilde bildirmeyi reddederler.

Fikirlerini bu kadar dürüstçe paylaşma eğilimi başlarını belaya sokabilir ve bu genellikle ilgili her iki taraf için de duygusal olarak yorucudur. Ama en azından Koç'la tam olarak nerede durduğunuzu bileceksiniz.

3. Kendine güvenen

Koç, kibirli olmadan kendilerinden nasıl emin olacağını bilir. Şiddetli olmanın ne demek olduğunu anlamak istiyorsanız, rekabet halindeki bir Koç'u izleyin.

Sizden iltifat kazanacağını umarak mide bulandırıcı bir şekilde kendini küçümseyen insanlardan hiç bıktınız mı? Koç'la bu sorunu yaşamanız pek olası değildir, çünkü kendilerini bu tür melodramatik manipülasyonlara indirgeme konusunda kendilerine çok güvenirler.

Koç'un mutlaka sizin onayınıza ihtiyacı yoktur, ancak bunu takdir ederler. Ve aldıklarında, bunu hak ettikleri için olduğunu bilmek isterler.

4. İyimser

Koç, zor durumlarda bile mutlu ve iyimser olma eğilimindedir. Onlardan yayılan güven o kadar tüketiyor ki, herhangi bir konuda uzun süre mutsuz kalmayı zor buluyorlar.

İyimserlik ve genel bir mutluluk durumu, bu işarete ait olanlar için tercih edilen tutum olma eğilimindedir.

5. Tutkulu

Koç yoğun ve tutkulu hisseder. Koç, şu anda kariyer yoluna, yeni bir hobiye veya önemli bir ilişkiye odaklanmış olsalar da, onlar için en önemli olan şeyler konusunda heveslidir.

Bu yoğunluk onları işyerinde düzenli bir terfi akışı için ideal adaylar yapar ve onları romantik ilişkilerde heyecan verici ortaklar yapar.

6. Cesur

Koç, hayatın her alanında cesurdur. Korkularla yüzleşmek ve yeni zorluklar üstlenmek söz konusu olduğunda, Koç son derece yeteneklidir. Vazgeçmeden zorlukların üstesinden gelirler ve yeni heyecanlar bulmanın tadını çıkarırlar.

Ayrıca ekstrem sporları ve fiziksel zorlukları üstlenmeyi ve korku filmleri izlemeyi severler.

4 Negatif Koç Burcu Kişilik Özelliği

Herkesin kişiliğinin olumsuz yönleri vardır ve Koç da farklı değildir .

7. Mizaç

Koç, görünüşte küçük şeyler tarafından kolayca kızdırılır. Duygusal tarzları söz konusu olduğunda, kızgınlık biraz abartı olma eğilimindedir. Özellikle yollarını bulamazlarsa, saniyeler içinde sakin, soğuk ve toplanmış halden deliye dönebilirler.

Koç ile gündelik konuşmalar yaparken sıcak düğme sorunlarının etrafından hafifçe geçin.

8. Agresif

Koç'un agresif bir doğası vardır, ancak adını Roma savaş tanrısından alan gezegen olan Mars'ın yönettiği Güneş burcundan başka ne beklersiniz? Dikkatli değilseniz, dürüst Koç doğası, bu saldırganlık eğilimi ile talihsiz şekillerde eşleştirilebilir.

Koç, geri çekilmeden veya filtreler kullanmadan tam olarak nasıl hissettiklerini size söyleyecektir. Onlarla tartışırken, kendinizle ilgili acımasız gerçekleri duymaya hazır olun; duyarlıysanız, kesinlikle duygularınızı inciteceksiniz.

9. Dürtüsel

Koç genellikle dürtüsel yiyiciler ve harcama yapanlardır. İster dürtü alışverişi, ister tıkınırcasına yemek ya da sonradan pişman olacakları bir şey söylemek olsun, Koç bazen biraz aceleci olma eğilimindedir.

Ayrıca yeni şeyler denemek ve dünyayı dolaşmak için bitmeyen bir arayış içindedirler; gökyüzü onlarla sınırdır.

10. Rekabetçi

Koç aşırı rekabetçi olabilir ve rakipleri hakkında saçma sapan konuşmayı da severler. Koç, hem sosyal hem de işte yaptıkları her şeyde ilk olmak zorundadır, bu da hızlı yaşlanmalarına sebep olabilir.

Rekabetçi yapıları onları biraz sinir bozucu ve soğukkanlı yapar, diğerleri onları kibirli ve bencil olarak algılar .

Koç Burcu Kişiliğiyle İlişki Kurmak İçin İpuçları

1. Enerjilerini eşleştirin.

Yorgun hissetmemek için, özellikle onlara daha yakın olmak istiyorsanız, planlarında Koç'a ayak uydurmak önemlidir.

Koç'un etrafında olmak, risk almak ve maceralara atılmak anlamına gelir, böylece aynı coşkuyu paylaşarak onlarla ilişki kurabilirsiniz. Hareketsiz oturmaları neredeyse imkansız ve her zaman aksiyonun içinde olmak zorundalar.

2. Savaşlarınızı seçin.

Özellikle bir ilişkide Koç burcunun her zaman son sözü söylemesi gerekir. Argümanlar, Koç'un her zaman haklı olması etrafında döner ve kendinizi desteklemeye hazırlıklı gelmezseniz, mağlup olursunuz.

3. Koç'a alan verin.

Koç işaretleri şiddetle bağımsızdır. Kişilikleri çok büyüleyici ve heyecanları bulaşıcı olduğu için, çoğu zaman birçok takipçisi olmasına rağmen, kendi yollarını çizmede ve kimsenin takip edip etmediğini görmek için geriye bakmada sorun yaşamazlar.

4. Korkusuz doğasını benimseyin.

Özellikle Koç arkadaşları mükemmel bir arkadaştır. Önemsedikleri kişileri korurlar ve yaşam azimleri ilham kaynağı olarak hizmet eder ve başkalarını hayatı dolu dolu yaşamaya teşvik eder.

Tutkulu tavırlarını benimser ve açık kollarla karşılarsanız, kendinize biraz daha güven duyacaksınız.

Koç Burcu için En İyi Burç Uyumluluğu ve İlişki Önerileri

Koç burcuyla çıkmak herkes için iyi değildir, ancak onlarla çok iyi anlaşan bazı işaretler vardır. Koç en çok İkizler, Aslan, Terazi ve Yay ile uyumludur .

Koç ve İkizler

İkizler burcu maceracı, entelektüel ve bağımsız olduğu için Koç'un ihtiyaçlarını tam olarak anlarlar. Her iki işaret de gerçekten heyecan verici ve farklı bir şey istiyor ve bunu birbirlerinde buluyorlar.

Koç ve Aslan

Her burç, hayatı istediği gibi yaşar, özür dilemeksizin. Güçlü kimyaları, aralarındaki yüksek düzeyde kabulden kaynaklanmaktadır ve bir ilişkinin enerji dolu olması zorunludur.

Koç ve Terazi

Koç ve Terazi zıt ve kardeş burçlar olmalarına rağmen birbirlerini dengeleme eğilimindedirler. Koç, Terazi'nin hedeflerini desteklerken, Terazi burcu, Koç'ta hassasiyete ilham verir.

Koç ve Yay

Bu iki Ateş burcunun ikisi de yalnız olma eğilimindedir, yeni şeyler keşfetmeye ve bağımsız kalmaya kararlıdır. Bu kadar çok ortak noktası varken, aralarındaki bir ilişki asla sıkıcı değildir.

Koç'un çalışkan ve kararlı ama kontrolün kendisinde olmasına izin veren birine ihtiyacı vardır. Akışa ayak uyduran ve başarıları tarafından tehdit edilmeyen bir ortakla en iyisini yaparlar. Koç, kusurları konusunda acımasızca dürüst olduğundan, Koç için mükemmel bir eşleşme eleştiriye duyarlı olmayacaktır.

Bağımsızlıkları ve rakipsiz güçleriyle tanınan Koç burcunun, ayak uydurabilecek ve onlara umutsuzca ihtiyaç duydukları tutkuyu verebilecek birine ihtiyacı var. Ama aynı zamanda özgürlüklerine saygı duyacak birini de istiyorlar.

Koç'un zayıf yönleri nelerdir?

Koç inanılmaz derecede inatçıdır, bu da partneri artık kımıldayamamalarına tahammül edemezse ilişkilerinde sorunlara neden olabilir. Koç aynı zamanda çok bağımsız olduğundan, ne yapacaklarının söylenmesinden veya patronluk taslanmaktan hoşlanmazlar.

Ancak en büyük zayıflıklarından biri, öfke ve hayal kırıklığı ile hızlı tepki verme, kısa sürede soğuma ve onları neyin harekete geçirdiğini anlamama eğilimindedirler.

Koç kiminle evlenmeli?

Koç başka bir Koç'a aşık olursa, ortak değerlerine dayanan uzun vadeli bir ilişki ve nihayetinde evlilik bulacaklardır.

İki Koç arasındaki ilişki biraz karmaşık hale gelebilse de, rekabetçi ve ateşli yapıları onları gereksiz tartışmalara sürükleyebileceğinden, kararlılıkları ve en iyisi olma ihtiyaçları, oldukları kadar güçlü biriyle birlikte olmanın zorluklarından zevk almalarına yardımcı olur..

Koç neyden korkar?

Koç'un en büyük korkusu başarılı olamamak, başkalarının onları dinlememesi, görmezden gelinmesi ve sıkılmasıdır. Hedeflerine ulaşmaya çalışırken bunalırlarsa, fikirlerini bir kenara koyarlarsa, iyi fikirlerini tamamen bir kenara bırakırlarsa veya macerada neşe bulamıyorlarsa umutsuzlaşırlar.

Yorum Gönder

To Top