İyi Kocaların Eşlerini Mutlu Etmek İçin Yaptıkları 6 Şey (Eşime Göre)

İyi kocalar

Size bir soru yönelteyim: Eğer karınızdan şu anda size karşı tamamen dürüst olmasını ve sizi koca olarak nasıl gördüğünü söylemesini istesem, ne derdi? Acaba sizi mükemmel bir koca olarak tanımlar mıydı? Bu konuda ne kadar eminsiniz?

Belki sizi iyi bir koca olarak nitelendirebilir. Ya da belki sizin onun için bir hayal kırıklığı olduğunuzu itiraf edebilir. Sıklıkla, kocalarının yeterince iyi olmadığını belirten pek çok kişiyle karşılaştığımı biliyorum.

Gelin şuna bir bakalım: Aldatmak isteyen evli insanların bir araya geldiği bir çevrimiçi platform olduğu ve bu platformun yaklaşık 75 milyon kullanıcısı olduğu söyleniyor. Bu, pek çok mutsuz evlilik olduğunu gösteriyor.

Bu durum gerçekten üzücü. Çünkü bunların her biri, bir zamanlar birbirlerine aşık olarak evlenen eşler. Peki ya sonra? Artık mükemmel evlilikleri kalmamış. Onlar bir yerlerde kayboldu.

Peki, nasıl harika bir evlilik sürdürülür? Doğanın bir kanunu bu; ektiğinizi biçersiniz.

Mükemmel evlilikler tesadüfen oluşmaz. Ancak evliliğinizi şu anda mükemmel olarak nitelendirmeseniz bile, onu iyileştirebilirsiniz.

Nasıl mı? İyi bir koca olarak başlayarak eşinizin kalbini eritebilir ve böylece o da size karşı iyi davranacaktır.

Karım bana harika bir koca olduğumu söylüyor ve ben de evliliğimizi kesinlikle "mükemmel" olarak tanımlardım. Bu yüzden, bir kocanın eşini mutlu etmek için ne tür şeyler yapabileceğini ona sordum.

İyi kocaların eşlerini (ve evliliğini!) mutlu etmek için yaptığı 6 şey:

1. Ona güzel olduğunu söyle, harika göründüğünü söyle

Tabii ki, ona bunu söylemelisiniz: "Vay, bu akşam çok hoş görünüyorsun. Gözlerin gerçekten büyüleyici." Bunu söylediğinizde, özellikle samimiyseniz, onun nasıl parladığını gözlemleyin.

Birçok erkek, "Ona söylememe gerek yok, zaten kendisini güzel bulduğumu biliyor, sonuçta onunla evlendim," diyebilir. Ancak evet, o bunu biliyor olabilir ama sizin bunu söylediğinizi duymaya ve bunu sıkça duymaya ihtiyacı var. Neden iltifatlarınızda bu kadar cömert olmamaktasınız?

Şöyle bir gerçek var; eğer sizi seviyorsa ve siz onu daha iyi hissettirirseniz, o da sizi daha çok sevecektir. Kim bir iltifatı sevmez ki? Kabul edin, sizin de bu tarz iltifatlara ihtiyacınız var - herkesin ara sıra egosunu yükseltecek şeylere ihtiyacı vardır.

2. Onun için küçük şeyler yapın

Küçük detayların önemsiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? İşte bu büyük bir yanılgı. Küçük jestler aslında küçük değildir; onlar oldukça büyük etkilere sahiptir ve partnerinizin siz ve ilişkiniz hakkında hissettiklerini ciddi şekilde etkileyebilir.

Onun aracına sevgi dolu bir not bırakmak ya da onun için kuru temizleme işlerini halletmek gibi romantik davranışlar, önemsiz görünebilir ama büyük bir fark yaratır. Arabasını alıp, onun sabah yapması gerekmeyen bir iş için benzin doldurmak; ona rahatlatıcı bir boyun masajı yapmak; veya sadece onu düşündüğünüzü gösteren bir sesli mesaj bırakmak, ona ne kadar değer verdiğinizi gösterir.

Bu küçük nezaketlerle asil davranın ve onun parlak zırhlı şövalyesi olun.

Ayrıca, ona yardım etmek muhteşem bir his yaratabilir. İşte size bir örnek; Ben her hafta içi sabahları karıma küçük aşk notları yazarım ve o bunları öğle yemeğinde okur. Bu notlar onun için çok şey ifade eder. Yoğun iş gününde, öğle yemeğindeki bu notların ona gün boyu mutluluk sağladığını bilmek, gerçekten değerlidir.

kadınlarda çekicilik

3. Onu destekleyin

Mesele sadece finansal destek değil - bir kadının, partnerinin her zaman arkasında olduğunu ve onu desteklediğini bilmeye ihtiyacı var. O, sizin onun yanında olduğunuzu ve onu her türlü zarardan koruyacağınızı hissetmeli.

Bu, onun hayal kırıklığına uğradığında sadece dinlemenizi, hemen çözüm önermek yerine duygularını ifade etmesine izin vermenizi gerektirir. Ona nasıl yardımcı olabileceğinizi sorarak destek olun.

Pozitif bir tutum sergilemek ve onun başarabileceğine inandığınızı göstermek de önemlidir. Onun düştüğünde yanında olup onu kaldırmanız gerekiyor. O, sizin desteğinizi ve bağlılığınızı hissetmek istiyor.

"Kocam hakkında en çok sevdiğim şey, bana en iyi olabileceğim insan olma fırsatını vermesidir."

4. Ona neye ihtiyacı olduğunu sorun

Televizyonu kapatın, cep telefonunuzu kenara koyun ve sürekli e-posta kontrol etme alışkanlığınızı bırakın. Sessiz ve huzurlu bir yere gidin ve partnerinize, duygusal, fiziksel ve manevi anlamda gerçekten neler ihtiyacı olduğunu samimiyetle sorun.

Onun sizden beklentileri nelerdir? Sizden daha fazlasını mı yapmanızı istiyor, yoksa daha azını mı? Hangi değişiklikleri görmek ister?

Unutmayın, bizler akıl okuyucu değiliz, bu yüzden tahmin etmek yerine doğrudan sormak en iyisidir. Bu soruları sorduğunuz için partneriniz gerçekten takdir edecek.

"Eğer her erkek, karısının rahatlığı ve mutluluğu için en büyük endişesini ve her kadın, kocasının rahatlığı ve mutluluğu için en önemli kaygısını dile getirse, evliliklerde boşanma oranı çok daha düşük olurdu."

Sadece Bu 6 Kriteri Karşilayan Birine Aşik Olun

5. Ona neye ihtiyacın olduğunu söyle

O da senin zihnini okuyamaz; kristal bir topu yok. İletişim, her şeyin temelidir, bu yüzden onunla ihtiyaçlarınız hakkında açıkça konuşun.

Evliliğinizde neler arzuladığınızı düşünün. Bu isteklerinizi talepkar ya da şikayetçi bir şekilde değil, "Mükemmel bir evlilik istiyorum" diyerek olumlu bir tutumla ifade edin.

Ona ne istediğinizi, neye ihtiyacınız olduğunu ve sizi neyin mutlu edeceğini anlatın. O da sizin mutlu olmanızı istiyor. Bu tür bir açıklık ve dürüstlük, evlilikte derin bir anlayış ve memnuniyet yaratabilir.

6. Özel tarihler ayarlayın

Evde romantik bir mum ışığı yemeği hazırlayarak onu şaşırtın, ona sevdiği çiçekleri toplayın, sürpriz bir konser biletiyle randevu gecesi düzenleyin ya da sadece sizin için özel kısa bir gece kaçamağı planlayın. Bir yürüyüşe çıkın ve onun için en sevdiği yemeklerle bir piknik hazırlayın.

Özel tarihler sihirli bir etkiye sahiptir ve ilişkinizdeki ateşi canlı tutar. Eğer sürekli beslenmezse, o ateş sönüp gidebilir. Flört zamanlarında heyecan verici randevularınız vardı, şimdi onları neden sürdürmüyorsunuz? İtiraf edelim - artık çaba göstermeyi bıraktınız çünkü onu 'kazandınız'.

Ancak bu, sadece taahhütte bulunduğunuzda mümkündür. Onunla evlenmeye söz verdiniz, bu yüzden harika bir koca olmaya da söz verin. Karşılığınız, mutluluk, neşe ve zevkle dolu bir evlilik ve hayat olacak.

İnsanlar ona evliliği hakkında sorduklarında, o gülümseyecek ve gözlerindeki parıltıyla, "Harika bir kocam var!" diyecek.

Yorum Gönder

To Top