İlişkilerde İyi Olan İnsanların 17 Sırrı

İlişkilerde İyi Olan İnsanlarin 17 Sirri

İnsanların bir arada olmaları, insan olmanın temel niteliklerinden biridir. Sevgiyle büyürüz, gelişiriz, hatalar yaparız ve öğreniriz.

İlişkiler, bize en iyi ya da en kötü yönlerimizi gösterme gücüne sahiptir. İyi ilişkilerde olan kişiler, dünya ve insanlarla olan etkileşimimizi keşfetmemize ilham veren, güvende hissedebileceğimiz ve istediğimizde değişebileceğimiz ilişkilerdir.

Bir ilişkide mükemmel olan biriyle bir arada olmak, neredeyse büyülü bir deneyim gibi hissettirebilir. İyi haber şu ki, herkes ilişkilerde harika olmak için öğrendikleri dersleri uygulayabilir.

İşte ilişkilerinden çok memnun olan çiftlerin 17 sırrı:

1. Kendilerini savunmasız bırakırlar.

Açık bir kalple yaşamayı ve sevmeyi biliyorlar. Yakınlaşmanıza izin verdiklerinde samimiyet ve güven özgürce akıyor.

Bu tür bir insanın etrafında olmak bağımlılık yapar. Dağınık, kırılgan, belirsiz, olağanüstü güzel yanlarının tümüne sahip olabilirler, bu da birlikte oldukları insanların aynı şeyi yapmasını kolaylaştırır. Saklanmak zorunda kalmamak gibisi yok. Bu tür bir saflık ve özgür biri ile birlikte olmak zahmetsizdir.

2. Kendini açma.

Kendini açma, yakınlığın özüdür. Düşünceleri, fikirleri, duyguları, korkuları hakkında konuşacaklar ve sizinkileri soracaklar. Bu önemlidir çünkü güveni ve yakın olma arzusunu gösterir.

Cinselliğin yanı sıra, yakın bir ilişkiyi diğerlerinden farklı kılan bu kendini açma düzeyidir. Birbirimizi şiddetle anlamayı besler ve davranışlara, ruh hallerine, hislere, korkulara ve zayıflıklara bir bağlam (mazeret değil) verir, işlerin kişisel olarak ele alınmasını ve kavgaların ve tartışmaların yeterli kıvılcım verilmesini daha az olası kılar. Ateşi yakala…

3. Geçmişlerinin kölesi değiller.

Bir geçmiş. Hepimizde bir tane var. İlişkilerde harika olan insanlar, bunun kendilerini veya gelecekteki ilişkilerini tanımlamasına izin vermez. Geçmişi geleceği bilgilendirmek için kullanırlar, onu boşaltmak veya ona yük olmak için değil.

Hepimiz hata yaparız ve muhtemelen birkaçıyla birlikte olmuşuzdur, ancak ilişkilerde harika olan insanlar acının, pişmanlığın veya suçluluğun peşini bırakıp ve kendilerine izin verirlerse harika olabilecek bir şeyi mahvetmezler. Devam edebilir, bırakabilir ve yeni şeyleri taze gözlerle görebilirler, geçmişin acıları ve kalp kırıklıklarıyla tozlanmış bir filtreden geçmeyi bırakın.

4. Mutlu olmayı beklerler.

Kendileri, ilişkileri ve sevdikleri kişi için mutluluk beklerler. Daha da önemlisi, bazen hayatın ıstırapları tarafından ertelense bile, mutluluk hep yoldaymış gibi davranırlar.

İlişkilerde iyi olan insanlar, bir hikaye kitabında değil, gerçek dünyada yaşadıklarını bilirler, bu nedenle tartışmalar, kötü ruh halleri, üzüntüler olacağını ve bazen yeterli zaman/para/eğlence olmayacağını bilirler, ancak yoldaki tümsekleri kabul ederler. Bir aksilik ve oyunun normal bir parçasıdır ve önlerinde daha iyi şeyler ne olursa olsun onların ötesine bakabilirler.

5. Seni istiyorlar ama sana ihtiyaçları yok.

Muhtaç insanlar asla kimsenin içindeki en iyiyi ortaya çıkaramazlar çünkü ne verirseniz onu alırlar ve sonra bunun kendileri için olduğunu, gerçekten bunu kastettiğinizi, daha fazlasının geldiğini ve birine daha fazlasını vermediğinizi teyit etmeye çalışırlar. Başka. Bu çok yorucu.
Heyecan yok, meydan okuma yok ve senden daha iyi olmak için ilham yok.

Güzelleşme ile ilişkiler kuran insanlar, sizinle birlikte olduklarını, çünkü olmak istedikleri için – çünkü sizsiniz ve gezegendeki herkesten farklısınız ve inanılmaz olduğunuzu düşünüyorlar. Seni, sensiz kim olduklarından korktukları için değil, seninle birlikte oldukları için seviyorlar. Sadece seni seviyorlar.

6. "Sorumluluk" sahibidirler.

Nerede biteceklerini ve nerede başlayacağınızı biliyorlar ve eşyalarını kimsenin üzerine yıkmaya çalışmayacaklar.

Huysuz, yorgun, sinirli veya kızgınlarsa, ona sahip olurlar. Kendi güvensizlikleri, kıskançlıkları ve onları yoldan çıkarabilecek her şey için tam sorumluluk alacaklar (ve evet, onlar insan insanlar, insan makineler değil, bu yüzden elbette kötü günleri/haftaları var) ama onlar için tam sorumluluk alın ve onunla başa çıkmak için çalışın.

7. Sizinle birlikte büyüyecekler ama sizi değiştirmelerine gerek yok.

Kim olduğunu biliyorlar. Kim olduklarını biliyorlar. İkinizin birleşiminin oldukça özel olduğunu düşündüklerinde neye imza attıklarını biliyorlar. Yapabilecekleri zaman sizinle birlikte büyüyecekler ve kendi başınıza yaptığınız büyümede sizi destekleyecekler, ancak sizi değiştirmeleri gerekmeyecek.

8. Verirler ve alırlar.

Açık bir kalple verebilir ve alabilirler. Zengin, cömert ve kasıtlı bir bağıştır, ancak hiçbir şey geri gelmediğinde vermeye devam etmelerine izin vermeyen bir öz saygı düzeyiyle yapılır. Verdiklerinden fazlasını alan biriyle birlikte oldukları için duygusal kuyularının kurumasına izin verirlerse, özellikle kendileri ve sevdikleri insanlar için hiç kimse için iyi olmadıklarını bilirler.

9. Kendilerini fazla ciddiye almazlar.

İnsanları özellikle harika yapan bazı şeyler var. Gülmek de bunlardan biridir. Çiftlerin stresli zamanlarda çalışmasına ve bir bağlantıyı sürdürmesine yardımcı olur. Dünya hakkında daha iyi hissetmemizi ve yanında olduğumuz insanlara daha yakın olmamızı sağlamak için tasarlandı. Kahkaha, insanlara onları anladığınızı, sevdiğinizi ve ilişkilerde harika olan insanların bunlardan hiçbirini geri çekmediğini gösterir.

10. Size haber verirler.

Doğru yaptığınızda size haber vermek için hızlıdırlar. Minnettarlar, gözlemciler, müsaitler ve mevcutlar. Sizi gölgede bırakmalarına gerek yok ve sizi ve yaptığınız şeyleri kutlayan en büyük amigo ekibiniz olacaklar. Sizinle gurur duyduklarını, size değer verdiklerini ve birlikte olmak için oldukça iyi olduğunuzu düşündüklerini size hemen bildirirler. Evet. Bu şekilde oldukça dayanılmaz olabilirler.

11. Seni ilk sıraya koyacaklar.

Sizi ilk sıraya koyarlarsa ve siz de onları ilk sıraya koyarsanız, olağanüstü bir şey için kazanan bir formül üzerinde olduğunuzu bilirler. Skor tutmazlar – bu onların en güzel yanlarından biridir – ama eğer onlardan geriye giden bir şey yoksa dikkatli olun. Aptal değiller ve iş aldıklarından çok daha fazlasını verme noktasına geldiğinde, işi bitecek.

12. Dediklerini yaparlar.

Sorumludurlar ve oyunları sevmezler çünkü oyunlarda her zaman bir kaybeden olduğunu bilirler. Size olacaklarını söyledikleri yerde olacaklar, arayacaklarını söylediklerinde arayacaklar ve sır saklıyorlarsa endişelenmeyin çünkü özel bir sürpriz organize edecekler.

13. Seni sevmek kolaymış gibi severler.

Aşk zor bir iş olabilir ama asla verdiğinden fazlasını alıyormuş gibi hissetmemeli. İlişkileri iyi olan biriyle ilişki içindeyken, nerede durduğunuzu asla tahmin etmek zorunda kalmazsınız. Yaptıkları, söyledikleri ve etraflarındaki hislerinizle sizi bilgilendireceklerdir. Aşk asla bir tahmin oyunu değildir.

14. Önemli olan şeyler hakkında konuşurlar.

Küçük şeyler için küçük konuşmayı tutarlar ve daha derin şeylere dalmaktan korkmazlar. Kendileri için önemli olan şeyler hakkında konuşacak kadar size güvenecekler ve sizin için neyin önemli olduğunu fark edecek kadar size yakın olmak isteyeceklerdir.

Bir şeyler soracaklar, bir şeyler keşfedecekler ve bir sohbetin yol açacağı güzel derinliklere açık olacaklar. Ve seninle mutlu bir şekilde oraya gidecekler. Hatta isterseniz size yol gösterirler.

15. Sarılmak istediğinizde sizi tutarlar, dokunulmak istediklerinde size dokunurlar.

Bir ilişkide fiziksel yakınlık çok önemlidir. Oksitosini (bağlayıcı kimyasal) salgılar, kortizolü (stres hormonu) azaltır, sevgiyi iletir ve evrendeki en besleyici şeydir.

Sadece seks, öpüşme, tutma gibi kasıtlı dokunuşlar değil, aynı zamanda tesadüfi dokunuşlar da – yürürken sarılma, ellerinizi tutma, arkanızdan yürürken sırtınıza dokunma – güzeldir, hayat verir ve insanı güçlendirir. Bağlantı gezegende başka hiçbir şeye benzemez.

16. Haklı olduklarını kanıtlamak yerine bir argüman üzerinde çalışmaya kararlıdırlar.

Her iki insanın da yanlış olabileceğini ve her iki insanın da haklı olabileceğini biliyorlar - bazen aynı anda. Duygudan ziyade verilerle çalışırlar ve gerçeklerin herhangi birinin versiyonundan daha önemli olduğunu bilirler ki her birinizin bu gerçekler hakkında ne hissettiğinizdir.

17. Seni senin sevilmek istediğin gibi seviyorlar.

Herkes aynı şekilde sevilmek istemez. Birini, sevilmek istediği gibi sevecek kadar yakından tanımak ve bunu yapacak kadar önemsemek, bin Pazar günü sürecek bir ilişkinin formülüdür.

İlişkilerde harika olan insanlar, birlikte oldukları kişiyi biraz daha akıllı, daha eğlenceli, daha güçlü, daha güzel hissettirmenin bir yolunu bulur - biraz daha dünyayı ele geçirebilir ve kazanabilir. Bu şekilde bir ilişki yakın, samimi, sevgi dolu ve zahmetsiz olur.

Tabii ki, hiçbir ilişki aslında zahmetsiz değildir – hepsi emek ister ve verme, alma, büyüme ve belki bazı şeyleri biraz farklı yapma isteği – ama sonsuza kadar sürmesi gereken şeyler asla aceleye getirilmez.

Yorum Gönder

To Top