Güzel Bir Hayata Giden 20 Küçük Seçenek

Güzel Bir Hayat

Hepimiz zevklerimiz, tercihlerimiz, ifadelerimiz, amacımız ve çağrılarımız farklı ama her birimiz birer sanatçıyız ve hayatımız bizim başyapıtımız. Yarattıklarımız tamamen bize bağlıdır ve hayatımızın kalitesi, hayatımızda yaptığımız seçimlere bağlıdır.

“Hayat, sanat gibi, sürekli gelişiyor. Bu yüzden acele etmeyin, cesur vuruşlar yapın, parlak renkler kullanın ve hayatınızı bir başyapıt haline getirin.” - Jim Rohn

İşte güzel bir hayat yaratmana yardımcı olan 20 küçük seçenek.

1). Kendiniz için doğru olan bir hayat yaşamayı taahhüt edin.

Güzel bir hayat sürmek istiyorsak, önce güzel bir hayatın bizim için ne anlama geldiğini tanımlamamız ve ardından hayatımızı bunun üzerine inşa etmemiz gerekir.

Bunu yapmazsak, hayatımızı başkalarının standartlarına göre yaşamaya başlarız ve hayat kağıt üzerinde güzel görünebilir ama ruhumuzu aç bırakır.

Birkaç yıl önce iyi bir kurumsal işim vardı, bir erkek arkadaşım vardı, arkadaşlarımla hafta sonu geceleri dışarı çıktım, kağıt üzerinde güzel görünen her şey bir gün ters gitti. Mutlu değildim, ruhum açlıktan ölüyordu.

Güzel bir hayatın benim için ne anlama geldiğini ancak çok fazla araştırmadan sonra tanımladım ve hayatımı onun etrafında inşa etmeye karar verdim. Benim için doğru olan bir hayat yaşamaya karar verdim ve mutlu olamadım.

"Zamanınız kısıtlı, o yüzden başkasının hayatını yaşayarak onu boşa harcamayın." -Steve Jobs.

2). Doğanın kucağında daha fazla zamanın tadını çıkarın

Bu hızlı dünyada, günde 8-10 saat kabinlerde, geri kalan zamanımızı beton yığınları ile geçiriyoruz. Doğayla olan bağımızı unuttuk ve bu sadece bize zarar veriyor.

Doğa Ana, gençleşmek ve yenilenmek için ihtiyacımız olan her şeye sahiptir.

Okumayı yazmayı seviyorum ve bunu yapmadığım zamanlarda doğada uzun yürüyüşler yapıyorum ya da yıldızları seyrediyorum.

İster yakındaki parklarda yürüyüşe çıkmak, ister dağlarda doğa yürüyüşü yapmak, ister yıldızları seyretmek, ister yeşil çimenlerin üzerinde çıplak ayak yürümek, ancak doğanın kucağında daha fazla zaman geçirmek olsun, en sevdiğiniz doğa düzenlemesini seçebilirsiniz.

Bahse girerim ruh halinizdeki farkı oldukça çabuk fark etmeye başlayacaksınız.

3). Biraz sessiz zaman bulun

Bu basit görünüyor ama çok zor. Günümüzün sürekli sosyal medya tüketimi ve koşuşturma çağında, sessiz zamanı kucaklama sanatını kaybettik.

Ancak ne kadar meşgul olursanız olun, meditasyon yapmak veya sessizce oturmak için günlük 10-15 dakikanızı ayırın.

Faydaları aklınızı başınızdan alacak.

4). Vücudunuzu besleyici gıdalarla besleyin

Bu çok kolay. Vücudumuzun optimal seviyelerde çalışmasını sağlamak için besleyici gıdalarla beslememiz gerekir.

Hidratlı kalın, daha fazla organik yiyecek yiyin. Arada bir detoks yapın ve şeker ve işlenmiş gıdaları azaltın.

5). Yeterince uykunuzu alın.

Bununla birlikte, arada sırada gece dışarı çıkmak için güzellik uykumuzdan ve arada bir net flix'ten vazgeçebiliriz, ancak sürekli olarak uykumuzu kaçırmak iyi bir fikir değildir.

Bilim adamları ve araştırmacılar, ortalama bir yetişkinin genel sağlık için her gece yaklaşık 7 saat uykuya ihtiyacı olduğunu öne sürüyor.

6). Bol bol sevişin

"Sık sık ve nasıl yapılacağını bilen biri tarafından öpülmelisin."

-Rüzgar gibi Geçti gitti

Daha sık sevişin, sadece eşinizle aranızdaki bağı derinleştirmekle kalmaz; sağlık açısından da inanılmaz faydaları vardır. Yani, bu bir kazan-kazan.

7). Vücudunu hareket ettir

Vücudumuz hareket etmek için yaratılmıştır. Yoga, pilates, kardiyo, yüzme, koşu veya diğer herhangi bir egzersiz türü olsun, en sevdiğiniz egzersiz türünden birini seçin. Ancak vücudunuzu hareket ettirmek için her gün 30 dakika ayırın.

8). Bağırsaklarını takip et

Daha sol beyin eğilimli olmak ve tüm kararlarımızı vermek için mantığa güvenmek üzere eğitildik. Ama bağırsaklarınızı ihmal etmeyin. Bağırsaklarımız ikinci beynimizdir ve güvenilir bir kaynaktır.

Zihninizi susturun ve vücudunuzu dinleyin. Bir şeyler yanlış geliyorsa ama neden sezginizin size bir şey söylediğini tam olarak belirleyemiyorsanız. Söyleyeceklerini dinleyin.

İçgüdülerimi dinleyerek kendimi birçok zor durumdan kurtardım. Bir ipucu al. Bağırsaklarını takip et

9). En çılgın hayallerinin peşinden koş

Bu, gerçek hayatınızı yaşamakla ilgilidir. Kalbinizin peşinden gitmek ve en çılgın hayallerinizi kovalamak için delicesine tutkulu olun.

Kendimize koyduğumuz sınırlar dışında başarabileceklerimizin sınırı yoktur.

10). Ruh kabilenin seni bulmasına izin ver

Özgün olduğunuzda ve kalbinizden yaşadığınızda, ruh kabilenizi çekersiniz.

İnsanları kovalamayı bırakın, kendiniz üzerinde çalışın ve özgün benliğinize uyum sağlayın, hayatınızda olması gereken insanlar sizi bulacaktır.

11). Hediyelerinizi paylaşın

Hediyeleriniz size ait değildir. Dünyada kutsanmış olanı paylaşın. Zamanınız, öğreniminiz veya öğretileriniz olsun. Gönüllü. Karşılık beklemeden verin. Hepsi kat kat size geri gelecek.

12). İlişkilerinizi yansıtmak ve üzerinde çalışmak için zaman ayırın

İlişkilerinizi düşünmek için zaman ayırın. Hayat seni tüketen insanlarla geçirmek için çok kısa, bırak gitsinler.

Enerjinizi nereye koyacağınız konusunda seçici olun. Ruhunuzu besleyen insanları seçin. Onlara sizin için ne kadar önemli olduklarını gösterdiğinizden emin olun. Kaliteli ilişkiler önemlidir, onları besler.

Sağlıklı bir evlilik

13). Katılmayı kabul et

Hepsini kazanmak zorunda değilsin. Anlaşmazlığı ve barış içinde bir arada yaşamayı kabul edin.

14). Geçmişi bırak

Geçmişten ders alın ve diğer bagajı geride bırakın. Seyahat ışığı.

15). Minnettarlık alıştırması yapın

Biz Wi-Fi'ın kötü olmasından şikayet ederken, temiz içme suyuna erişimi olmayan insanlar var.

Nimetlerinizi saymak ve şükretmek için zaman ayırın, kalbiniz ezici bolluk ve mutluluk duygularıyla dolacaktır.

16). Hayatınıza daha yüksek gücü davet edin

Ona Tanrı/yüksek benliğiniz/evreninizin adını ne koymak istiyorsanız, onunla bağlantı kurmak için zaman ayırın ve onu yaşamınıza davet edin.

17). Küçük şeyleri takdir edin

Yavaşlamak ve tadını çıkarmak için zaman ayırdığınızda hayat güzeldir.

Küçük şeyleri takdir edin, gülleri koklayın, ağaçlara sarılın, uzun ve derin öpün, başkalarına iltifat edin, şarkı söyleyin, dans edin, anı yaşayın.

Küçük şeyler küçük değildir ve hayat şimdidedir.

18). Karşılaştırmaları/kıskançlığı/nefreti bırakın

Herkes kendi yolculuğunda. Kıskançlık, karşılaştırma veya nefretle zamanınızı boşa harcamayın. Bunun yerine, başkalarında iyi olanı almaya çalışın ve bunu hayatınızda özümseyin, son derece büyüyeceksiniz.

"Bu dünyada güzel olan her şeyi aramaya devam edersen, sonunda o olacaksın söz veriyorum." – Tyler Kent Beyaz

19). Konfor alanınızın dışına çıkın.

Rutinlik ve aşinalık size bir güvenlik hissi verse de, konfor alanınızı genişletmezseniz olmanız gereken kişiye dönüşemezsiniz.

Kendinizi ne kadar çok deneyime maruz bırakırsanız, o kadar çok gelişirsiniz ve tutkulu olduğunuz şeyi henüz bulamadıysanız bulma olasılığınız o kadar yüksek olur. Birçok seçenek arasından sizi başarılı kılacak olan bu.

20). İçine bak

Son fakat en az değil. Mutluluğu ve huzuru bulmak için ne kadar uzağa giderseniz gidin, onu bulabileceğiniz tek bir yer vardır: içinizde.

Otantik bir hayat yaşadığınızda, sahip olduklarınız için minnettar olmayı öğrenin, tam olarak sevin, şimdiki zamanda yaşayın, işte o zaman mutluluğu bulursunuz.

Bu seçimleri yapmaya ve daha mutlu bir hayat yaşamaya hazır mısınız?

Yorum Gönder

To Top