Bir Ömür Boyu Aşık Kalan Çiftlerin Yaptığı 8 Önemli Şey

Bir Ömür Boyu Aşik Kalan Çiftler

Üniversite yıllarında, çiftlerin sürekli bir araya gelip ayrıldıklarını ve sık sık partner değiştirdiklerini gözlemledim. Bu, sanki insanlar yeni giysileri deniyor gibi, birbirleriyle deneyimler yaşayıp öğreniyorlardı.

Yirmili yaşlarımda tanık olduğum birçok ilişkinin ne kadar mutsuz olduğunu gördüm. O zamanlar yalnız olmaktan ve kişisel, profesyonel ve ruhsal olarak gelişmek için enerji ve motivasyona sahip olmaktan dolayı kendimi şanslı hissettim.

Peki, sürekli ve sevgi dolu bir ilişki nasıl olur? Hayatımıza katılacak uygun kişiyi bulmadan önce kendimize bakmamız gerektiğine inanıyorum. Birlikte her günü güzelleştirebileceğimiz bir hayat yaratma potansiyeline sahibiz.

Bir ilişkide insanların neden aşık kaldıklarını ve diğerlerinin neden ayrıldıklarını veya daha da kötüsü neden boşandıklarını anlamaya başladım. Bu, ilişkilerin başarısı ve başarısızlığı hakkında belirli sırlar olduğunu gösteriyor.

Sonsuza kadar delice aşık olan çiftlerin yaptıkları sekiz farklı şey.

1. Birbirinize saygı gösterin

Hepimiz farklı zihinleri, hobileri, düşünceleri, görüşleri, zevkleri olan farklı insanlarız. Çok yönlüyüz ve anbean değişiyoruz. İnsan, profesyonel ve ortak olarak birbirlerine saygı duymak, iyi bir çalışma ilişkisi için çok önemlidir. Her adıma saygı duymak ve orada olmak, birbirimizin hayat yolculuğunda hiçbir yargı olmadan tanık olmak.

2. Birbirinize güvenin

Her birimiz sayısız hata yapar, zorlu günler geçirir, hastalanır, başarısızlıklar yaşar, tartışmalar geçirir, birbirimize acı sözler söyler, kin tutar, eski travmalarla boğuşur ve bazen kendimizi çekici bulmayız. Bazen akıllı olduğumuzu bilsek de, kaybeden gibi hissederiz. Böyle zamanlarda, büyüklüğümüzü hatırlatacak ve sadece bize destek olacak birine ihtiyaç duyarız.

Partnerimizin bize olan güvenine, içtenlikle sevip, içsel ve dışsal güzelliklerimizi koşulsuzca gören birine ihtiyacımız var. Sağlıklı bir ilişkide, her iki kişi de diğerinin kendisi hakkında iyi hissetmesini sağlamak ister. Partnerimizin kişisel gelişimimize ve kararlarımıza her zaman güvendiğini bilmek, ilişkimizi güçlü ve sağlam kılar.

Evliliğin Ne Kadar Sefil Olduğunu Konuşmak

3. Kişisel alan verin

Güçlü bir ilişkide, iki insan birbirlerine kendileri olmaları, seçtikleri bir yönde büyümeleri için alan verecek ve birbirlerine, esasen gerçekte oldukları kişiden daha fazla olmalarına yardımcı olacaklardır. Başka bir kişiyi değiştirmek hiçbir yere götürmez. Ya koşulsuz sevmeyi öğrenmek ya da tekrar kabul edilmemenin cehennemini yaşamaktır.

4. Önce kendinize iyi bakın

"Mastery of Love" adlı favori kitaplarımdan biri, tam olarak bu konuyu ele alıyor. Partnerimizin mutluluğunu sağlamak bizim sorumluluğumuz değildir, tıpkı onların bizi mutlu etme görevlerinin olmaması gibi. Kendi mutluluğumuzu yaratmak ve kendi 'bardağımızı' doldurmak bizim yükümlülüğümüzdür ve bu doluluktan aşkımızı partnerimizle paylaşabiliriz.

Kendimizden memnun değilsek, özgüven eksikliğimiz varsa veya çocukluktan ve geçmiş ilişkilerden gelen travmaları aşamıyorsak, mutsuzluğumuzu genellikle başkalarına yansıtma eğiliminde oluruz.

5. İlişkiyi bir öncelik haline getirin

Bugün büyük aşkın ani bir duygudan çok bir seçim olduğuna inanıyorum. Birlikte bir hayat kurmaya karar veren iki insan için, hiçbir maddi şey, hiçbir ev, hiçbir araba, hiçbir iş, ilişkilerimiz kadar (romantik, aile, arkadaşlar vb.) önemli olmamalıdır.

Paylaşabildiğimiz, küçük, sihirli şeyleri birlikte deneyimleyebildiğimiz zaman yaşadığımızı hissediyoruz. Birlikte gülebildiğimiz, ağlayabildiğimiz, sohbet edebildiğimiz ve sustuğumuz zaman yaşadığımızı hissediyoruz. Bir ilişki her zaman öncelik olmalıdır.

6. Sıfır beklentiye sahip olun

Her ilişki bir yaşam ve süreçtir. Başkalarından beklenti içinde olmamayı öğrenmeye çalışıyorum ve bu öğrenmesi çok zor bir ders. Birbirimizin belli bir şekilde olmasını bekliyoruz ve sonra beklentilerimiz karşılanmadığı için hayal kırıklığına uğradık.

Beklemek yerine kucaklamak ve uyum sağlamak. Her mükemmel kusuru kucaklamak ve iki insan arasındaki ilişkinin bütünlüğüne, benzersizliğine ve gerçekliğine aşık olmak.

7. Duyguları ifade ederek iletişim kurun

Diğer insanlar aklımızı okuyamaz, bu yüzden ne hissettiğimizi, ne demek istediğimizi ve ne düşündüğümüzü yüksek sesle konuşmayı öğrensek iyi olur. Açık iletişim, ayrıca genellikle çok zor, savunmasız ve hatta çirkin olsa da, sağlıklı ve güçlü bir ilişkinin artı olmayan bir ultra'sıdır. Ortağımız karanlıkta kalmaz ve yanlış varsayımlarda bulunmadan nasıl ilerleyeceğine karar verebilir. Bu kadar basit. Aklında bir şey mi var? Söyle.

8. Birbiriniz için hem zihinsel hem de fiziksel olarak çekici kalın

Kendinize zihinsel, fiziksel ve ruhsal olarak iyi bakın. Bu, acı bir gerçek olsa da, çoğumuz çekici bir eş arzuluyoruz. Ancak, sadece bir başkası için iyi görünmeye çalışmak doğru bir motivasyon değildir.

Zinde ve sağlıklı olduğumuzda kendimizi güvenli, çekici ve enerjik hissederiz, ve partnerimiz bu enerjiyi kesinlikle hissedecektir. Bu yüzden, kendimizi sürekli geliştirmeyi ve yeniden keşfetmeyi asla bırakmamız önemlidir.

Her birimiz farklıyız ve partnerimizin bize en iyi ayna olduğuna inanıyorum. Partnerimiz, aşağılık komplekslerimizi ve zayıflıklarımızı yansıtır ve bu, sevgimiz, güvenimiz ve gelişen ruhlarımızla birleştiğinde bize geri döner. Birbirimizden her zaman öğrenmek ve sabırla, sevgiyle, nezaketle ve birlikte büyüme arzusuyla birlikte olmak mümkündür.

İyi kocalar

Bir ilişki her zaman zor bir süreçtir. Bu zor, ancak aynı zamanda mucizevi dünyada bir arada var olmak için kendimizi geliştirmemiz, içsel şeytanlarımızla ve geçmişteki izlerimizle çalışmamız gerekir. İki insan arasındaki yakınlığın deneyim ve zamanla geldiğine ve arttıkça güçlendiğine inanıyorum.

İki insanın birbirleriyle zihinsel ve fiziksel olarak yakınlaşması, birbirlerinin iyileşmesine yardımcı olması ve en yüksek potansiyellerine ulaşması ne kadar muhteşemdir.

Birlikte, yalnız olmaktan çok daha fazlasıyız. Uzun süreli bir ilişki içinde olanlar bu yolun zorluklarını bilirler, ancak hepimiz sevgiyi sonsuz biçimlerde ifade etmeye niyet etmeliyiz.

Yorum Gönder

To Top