Aldatan Kişi Nasıl Affedilir (Yapmanız Gerekip Gerekmediği)

Aldatan Kişi Nasil Affedilir

Partneriniz tarafından aldatıldığınızda atılacak adımlar dışardan bakıldığında oldukça zorlayıcı görünebilir.

Genellikle, insanlar bu tür durumlarda ilişkiyi sonlandırmanızı ve olayın üstünü kapatmanızı önerirler. Yaygın inanış "Bir kez aldatan kişi, daima aldatır" şeklindedir.

Fakat, aldatılma tecrübesi yaşayan herkesin bilgi sahibi olduğu üzere, durum her daim bu kadar kesin çizgilerle ayrılmış değildir. Aldatılan kişi, partneriyle devam etmeye karar verir ve affetmeyi öğrenirse, ilişkileri aslen normale dönebilir.

Ne kadar basit gibi görünse de, aldatma oldukça karmaşık bir durumdur. Çok sayıda sebebi, derin ve yaralayıcı etkileri, ve geleceğe dair olasılıklarıyla oldukça komplekstir.

Bu tür zor konuları, aldatmanın getirdiği karmaşıklıkları anlayabilen ve bunları sizinle tartışmaya hazır olan kişilerle konuşmak bazı insanlar için önemlidir.

Burada vurgulamak istediğimiz, eğer aldatıldıysanız, yaşadığınız tüm duygular ve verdiğiniz tepkiler tamamen meşrudur. Bu, uzlaşmayı düşünmeyi de kapsar.

Çok sayıda evlilik, sadakatsizlik olaylarının ardından başarılı bir şekilde iyileşir ve geleceği öngörmek mümkün olmasa da, sizin durumunuz da bu başarı hikayelerinden biri olabilir.

Net olarak bilinen bir şey var ki, aldatılma, insanların bir ilişkideki güvenini ve sadakatini derinden sarsar ve bu yüzden kafanız karışık ve acı içinde olmanız doğaldır.

Aldatmanın verdiği acıdan kurtulmak için belirli bir yol ve bu yolu aydınlatacak rehberlere ihtiyacınız olacak.

Birini aldattığı için affeder misiniz?

Bu durum, partnerinizi bırakıp bırakmama konusunda hazır olup olmadığınıza ve eşinizin davranışları için samimi bir pişmanlık duyup duymadığına bağlıdır. Ancak, bazı durumlarda affetmek mümkün olmayabilir çünkü partneriniz size karşı sadık değildir ve siz bu durumu kabullenmek istemeyebilirsiniz.

Yine de, bir ilişki aldatma olayından sonra normale dönebilir ve hatta güçlenebilir. İyi bir ilişki, bir partnerin sadakatsizliğini atlatabilir; ancak bu süreç, partnerinizin ilişkinizin değerini fark etmesi ve siz ve eşinizin ilişkinizi iyileştirmek için zaman ve emek harcamanız gerektiği anlamına gelir.

Eşinize tekrar güvenmeye başladığınızda ve ilişkinizin mücadele etmeye değer olduğuna inandığınızda, affetmek her ilişkide bir güç kaynağı olduğundan, partnerinizi affetmeye yönelik adımlar atabilirsiniz.

Partnerinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız

Aldatan Kişi Nasıl Affedilir

1. Durumu ele alın.

Partnerinize ne yaptığı hakkında konuşun. Bildiğiniz tüm gerçekleri ortaya koyun ve onun sizi doldurmasına izin verin.

Sakin kalmak ve kontrolün sizde olmasını istediğiniz için öfkenizi kaybetmemek için bunu yapmak önemlidir. Bunu yapmak için de iyi bir yer seçin, böylece konuşmadan kaçınmanıza engel olacak hiçbir dikkat dağıtıcı veya insan olmayacak.

2. Terapi arayın.

İlişkide kalmaya istekliyseniz, en iyisi terapi ve büyük olasılıkla ikinizin ilişkinizin geleceğini yönlendirmesine yardımcı olacak bir ilişki veya çift terapisti aramanızdır.

3. Adım adım güveni yeniden oluşturun.

Eşinizle güveni yeniden inşa etmek için, ikinizin duygularınızı, özellikle de aldatmadan etkilenen tarafla iletişim kurmanız gerekir. Kırılan kişinin, kırılan güvenin yasını tutmak için zamana ihtiyacı vardır.

İkinizin birbirinize empati duymanız gerektiğini kendinize hatırlatmanız ve ikiniz arasında kabul ve koşulsuz sevgi ile güveni ve yeni bir geleceği yeniden inşa etmek için bir neden bulunması gerektiğini bilmeniz gerekir.

Bu nedenle, eski inatçı eşinizi ne zaman affetmenin güvenli olduğu konusunda size bir fikir vermek için bu listeyi derledik.

Bu listeyi yaparken 3 temel varsayım altında hareket ettik.

Birincisi, partneriniz bir dizi korkunç hata yapmış olsa da, evliliğinizin iyileşmesi için gerekli olan içsel ve dışsal değişiklikleri yapması hâlâ mümkündür.

İkincisi, bu değişiklikleri yapmak bir kişi için son derece zordur, bazen çözüm uzun bir süre, aylarca, hatta belki yıllarca bir ilişki terapisti görmek için ödeme yapmaktır.

Üçüncüsü, bu değişiklikleri yapmak çok zor olduğu için, eşinizin bunları yapmak için ortaya koyduğu çabalar, dikkat ederseniz kolayca görülecektir.

Tüm bunları söyledikten sonra, bir aldatmayı nasıl affedeceğinizi öğrenmeye başlamanın zamanının geldiğine dair işaretler ve listemiz burada. Umarız bu inanılmaz zor zamanda size hak ettiğiniz rehberliği verir.

Aldatan Kişiyi Affetmenin Güvenli Olduğunun 14 İşareti

1. Partneriniz uzlaşma konusunda ciddi.

Bağışlama ve ilerleme, ancak aldatan kişi bu durumun ciddiyetini ve uzlaşmanın gerektireceği zor işi anlıyor gibi görünüyorsa işe yarayacaktır.

Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız

2. Partneriniz kendi üzerinde çalışıyor.

Aldatmanın üstesinden gelmek, sizi aldatmasına neden olan iç sorunları ele almak için yapıcı eylemlerde bulunur. Bu, bir ilişkiyi düzeltmede çok önemli çünkü eşinizin sizi umursadığını ve sizin için bir şeyler yaptığını kanıtlamaya ihtiyacınız var.

3. Partneriniz savunmacı değil.

Yaptıkları için samimi bir pişmanlık gösterirler. Eylemlerinin tüm sorumluluğunu üstlenirler.

4. Davranışları için sizi suçlamaya çalışmazlar.

Büyük bir hata yaptıklarını kabul ederler ve hasarı onarmak için samimi bir istek duyarlar.

5. İyileşme sürecini aceleye getirmeye çalışmadan dikkatlidirler ve iyi iletişim kurarlar.

Ne konuya el atıyorlar, ne de halının altına süpürüp mesele yokmuş gibi davranmaya çalışıyorlar.

6. Hem siz hem de eşiniz, aldatmanın neden oluştuğuna dair iyi bir fikre sahipsiniz.

Ayrıca, genellikle karşılıklı ihtiyaçlarınızı daha iyi iletmeyi öğrenerek, gelecekte tekrar olmasını nasıl önleyeceğiniz hakkında da konuştunuz.

Bu aynı zamanda güvenin yeniden inşasına da yardımcı olacaktır çünkü ikiniz nasıl daha iyi iletişim kuracağınızı öğrenebilirsiniz.

7. Affedici hissedersiniz.

Partnerinizin tutumu ve eylemleri, onlara ve onların yanlışlarına karşı şefkat geliştirmenize yardımcı oldu.

8. İlişkinizde iletişim gelişiyor.

Partnerinizin bağlılığı ve davranışı, aldatmadan önce belki de solmaya başlayan bağlantıyı yeniden kurmaya başlamanıza izin verdi.

9. Bir çift olarak, yeminlerinize bir kez daha inanacak kadar ilerleme kaydettiniz.

İyi ya da kötü evliliğe bağlanman için sana bolca sebep verdiler. Başka bir deyişle, hala buna değer olduklarını hissediyorsunuz.

10. Kendinizi rahat hissetmeniz için ihtiyaç duyduğunuz kadar şeffaflık uygulamaya isteklidirler.

Yüz yüze, internette veya telefonda kimlerle iletişim kurdukları ve zaman geçirdikleri konusunda çok açıklar.

11. Bu korkunç deneyimi yaşamak için hem zamanı hem de gerekli önlemleri aldınız.

Bu, arkadaşlarınız, aileniz veya terapistinizle duygularınız hakkında açıkça konuşabildiğiniz anlamına gelir.

12. İlişkinizde yeni bir sayfa açmış gibi hissediyorsunuz.

Onların eylemleri ve yenilenen bağlılıkları, eşinizi daha net görmenize ve evliliğiniz için minnettar hissetmenize yardımcı oldu.

13. En azından bir nebze olsun rahatlama hissetmeye başladınız.

Günlük hayatınızın rutinine geri döndünüz ve neşeyi kırgınlık veya tekrar eden görüntülerle mahvetmeden tekrar yaşayabilirsiniz.

14. Eşinizle birlikte mutlu ve parlak bir geleceği gerçekçi bir şekilde tasavvur edebilirsiniz.

Evliliğinizin geleceği için sahip olduğunuz vizyon, çeşitli nedenlerle, aldatmadan kurtulmak için çok önemlidir.

Görüldüğü gibi, kafirliğin akıbetiyle cehalet ve karanlık içinde uğraşmak zorunda değilsiniz. Makul ölçüde uyanık kalarak, çok acı verici bir tahmin oyunu oynamaktan kaçınabilir ve aldatan partnerinizle uzlaşma kararınızı desteklemek veya reddetmek için ihtiyaç duyduğunuz rehberliği alabilirsiniz.

Partnerinizin kalbinde ne olduğunu bilmemek, aldatmayla başa çıkmanın en kötü yanlarından biridir. Gelecekteki davranışlarında bu işaretlerin hepsini olmasa da çoğunu fark etmeniz en büyük umudumuzdur.

İlişkiyi uzlaştırma veya kesme kararı sadece size aittir.

Sadakatsizlikten kurtulmak, bazen evliliğin belirli bir süre sonra gerçekten düzeldiği ve çiftin aldatma başlamadan öncekinden daha yakın olduğu ölçüde mümkündür.

Yorum Gönder

To Top