Saç Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar için saçları oldukça özel bir anlam taşıdığı gibi aynı zamanda saç renginde değişikliğe gitmek de bazen rahatlatıcı bir etki göstermektedir. Özellikle bunalım ve depresyon dönemleriyle birlikte strese girildiğinde farklı saç rengine yönelmek doğal bir davranıştır. Saç rengini bu gibi durumlarda değiştirmek isteyen kadınlar olduğu gibi yenilik arayan kadınlar da saç rengi seçimlerini dikkatlice yapmalılardır.

Saçlarınızın rengini seçerken hiçbir zaman için ani karar vermeyin. Ani verilecek bir karar sizi hayal kırıklığına uğratabilmektedir. Mümkünse seçtiğiniz saç rengini öncelikle kalıcı olmayan boyalarla birlikte deneyerek saçınızda görün ve ardından size yakışıp yakışmadığını onayladıktan sonra saçınıza tamamen o rengi verin. Bu işlem neticesinde memnun kalacağınız saçlara rahatlıkla kavuşabilirsiniz.

Saç Rengi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Lazım

Saç rengini değiştirecek ve yeni saç rengi seçimi yapacak olanlar için dikkat edilmesi gereken 5 temel kriter bulunuyor.

Saç Rengi Seçiminde Yaşın Önemi

Yaş, saç rengini belirlemede kriterlerden biri olmaktadır. Olduğunuzdan daha büyük görünmenizi veya olduğunuzdan daha genç görünmenizi sağlayan saç renkleri mevcut olduğu gibi yanlış tercihlerle birlikte hem aradığınız uyumdan uzak hem de bir o kadar görünmek istediğiniz yaşta görünmede sıkıntı yaşarsınız.

Göz Rengine Göre Saç Rengi Ayarlama

Saç Rengi Seçimi ve Ten Rengi Uyumu

Ten renginiz, saç renginizi belirlemedeki en önemli nokta olmaktadır. Açık ten rengi için farklı koyu ten rengi için farklı renkte saçlar güzel bir görünüm oluşturmaktadır.

Açık Ten Rengi

Açık ten rengine sahipseniz çikolata, bakır şarap, açık kestane ve karamel saç renklerini tercih edebileceğiniz gibi derin kızıl tonları da tercih edebilirsiniz. Yüzünüzün hatlarını ve ten renginizi bu saç renkleriyle oldukça ön plana çıkabilirsiniz. Saçlarınızdaki parlaklıkla birlikte daha canlı bir ten görünümüne de kavuşabilirsiniz.

Beyaz ten rengiyle birlikte bakır saç rengi de oldukça özel bir görüntü oluşturabilmenize olanak sağlamaktadır. Eşsiz bir görünümün kapılarını açacak olan bakır rengi yeni sezon modasını yakalamanızı da sağlayacak.

Buğday Ten Rengi

Buğday ten rengi neredeyse tüm saç rengi tonlarını seçebilmeye olanak sağlamaktadır. Saç rengi konusunda geniş bir alternatif yelpazesi bulunan buğday tende kusursuz bir görüntü elde etmek için karamel renk tonları ve kestane renk tonları oldukça idealdir.

Esmer Ten Rengi

Esmer ten rengine sahip olanlar saç rengi konusunda açık renklerden çok daha çok koyu tonlara yönelmeliler. Zira esmer tende açık renk tonları çok sırıtabiliyor. Koyu bakır, kestane, vişne ve siyah renkler esmerler için doğru saç renkleridir.

Trendleri Takip Etmek

Saç rengi seçerken dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntı da saç trendlerini takip etmek olacaktır. Modaya uyum sağlamanızı kolaylaştıracak olan takip işlemiyle birlikte saçlarınızın rengini seçerken radikal değişikliklere gidebilir veya hoş bir stili sadelikle birleştirebilirsiniz.

Son yılların marjinal saç rengi trendleri metalik ve galaksi renkler oluyor.

Saç Tipine ve Uzunluğuna Göre Renk Seçimi

Saç tipinizi belirlemek ve saçlarınızın uzunluğuna göre renk seçimi yapmak oldukça önemli bir ayrıntıdır. Uzun saçlarda yakışan bazı renk tonlarda saçlarınızın kısa haliyle yakışmayabilmektedir. Saç renginizi seçerken saçlarınızın uzunluğunu baz almanızda yarar var.

Göz Rengi

Ten renginiz, saç seçiminize nasıl ki direkt olarak etki ediyorsa göz rengi de saç rengi seçiminize doğrudan etki etmektedir. Göz renginizle uyum olan saç renklerini tercih ederek hem gözlerinizi ön planda tutabilir hem de ten renginizi vurgulu olarak ortaya çıkarabilirsiniz. Sizi bir bütün olarak gösterecek uyumu sağlayacak olan göz renginiz odaklı saç rengi seçimiyle güzel bir görünüm sağlayacaksınız.

Yorum Gönder