Rüyada Havuç Görmek, Rüya Yorumu

Rüyada havuç görmek

Rüyada havuç görmek, kadın ve erkek için, delili görenin sosyal durumuna göre değişen bir rüyadır. Havuç, görme yetisini güçlendirmeye yardımcı olduğu ve vitamin dolu bir sebze olduğu için insanlar için pek çok fayda içerir. Pek çok nüktedan âlim, bu rüyanın tefsirine ilgi göstermiştir. İbn Şirin, Nabulsi, İbn Şahin ve modern çağdaki diğer âlimler, havucun rüyada görülmesinin anlamını yorumlamışlardır.

İbn Şirin'e göre rüyada havuç görmek

 • Muhammed İbni Şirin, bir kimseyi rüyada havuç yediğini görmenin, o kişinin çok para ve çok hayırlar elde edeceğine işaret ettiğine ve aynı zamanda görenin hayatında kötü bir adama işaret ettiğine inanmaktadır.
 • Fakat mahpusun rüyasında havuç görmesi, o kişinin rahatına kavuşacağına ve hapis cezasının biteceğine işarettir.
 • Ve bir adam rüyasında havuç ektiğini görse, bu onun borç para aldığına işarettir.

Nabulsi için bir rüyada havuç görmek

 • İmam Nabulsi'ye gelince, o, rüyada havuç görmenin ve bir kimsenin onları elinde tuttuğunu görmenin, görücünün hayatında bir takım musibetlere, tasalara ve zorluklara düşeceğine işaret ettiğine inanmaktadır.
 • Bir erkeğin kirli olduğu halde havuç soyduğunu görmesi ise, bu, kendisi ile ailesi arasında bir münakaşaya delalet eder ve havuç kesmek ise, menfi rüyalardan biridir.

Bir adamın rüyasında havuç görmesi yorumu

Bir erkeğin rüyasında havuç görmesine gelince, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli göstergeler ve yorumlar vardır:

 • Bir işadamı bir rüyada havuç görürse, bu onun birçok zorlukla karşılaşacağının ve hayatında birçok zor koşuldan geçeceğinin bir işaretidir.
 • Evli bir adamın rüyada bir erkek görmesi ise, Allah'ın kendisine çok çocuk ihsan edeceğine ve onların gelişiyle kendisinin hayırlara kavuşacağına işarettir.
 • Bir erkeğin rüyasında havuç görmesi, yapabileceği hayırlara da işaret olabilir. Bir tüccarın rüyasında görmesi ise, bir sonraki ticaretinden büyük kazanç elde edeceğine işarettir.
 • Bir kimsenin rüyada çürük havuç görmesine gelince, bu onun üzüntüsüne işarettir.
Rüyada Çilek Görmekı

Bekar bir kızın rüyasında havuç görmek

Bekar bir kızın rüyasında havuç görmesi ve satın aldığını görmesi ise, bu onun ulaşmak istediği hedeflere ulaşacağına, havuç görmesi ise o kişinin parasının bereketleneceğine işaret olabilir.

Hamile bir kadının rüyasında havuç görmesi

Hamile bir kadının rüyasında havuç görmesi ise erkek bebek sahibi olacağına, bir tane havuç aldığını görmesi ise dişi doğuracağına, endişelerinin sona ereceğine ve üzüntülerinden ve sorunlarından kurtulabileceğini.

Evli bir kadının rüyasında havuç görmesi

 • Evli bir kadının rüyasında taze havuç yediğini görmesi ise, bu onun geçiminin bolluğuna ve yeni bir çocuk sahibi olacağına işaret olabileceği gibi, kadının sahip olacağı güç ve itibara da işaret eder.
 • Evli bir kadının rüyasında havuç ektiğini ve ektiğini görmesi ise, bu onun gelecek dönemde ondan çok para kazanacağına, rüyasında pişmiş havuç görmesi ise alacağı paraya işarettir.
 • Aynı zamanda kocasının hayatındaki sıkıntıya da işaret edebilir, ancak elinden geldiğince ona yardım etmeye çalışır.

Yorum Gönder