Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır

Bugün mezuniyet makyajı nasıl yapılır? Mezuniyet makyajı için gerekli malzemeler neler? Hepsini uzun bir makalede ve resimlerle anlatacağım.

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?

Mezuniyet törenine hayatında kaç kez katılabilirsin? Bir veya bir kaç kez. Bu yüzden hoş ve çekici olmalısın. Mezuniyet makyajınızı daha güzel ve çekici hale getirmek için harika bir makale yazacağım.

Mezuniyet makyajı nasıl yapılır? Yazımızı okurken her öğeye dikkat etmeniz size yardımcı olacaktır. Herhangi bir yeri veya maddeyi kaçırmamaya dikkat edin.

Mezuniyet Makyaj Uyarıları

Mezuniyet makyajına gitmeden önce size birkaç uyarı söylemek istiyorum. Bu uyarılar dizilecekse;

 • Makyaj tarifi sırasında belirttiğiniz tüm ürünleri satın almak ve kullanmak zorunda değilsiniz. Size tam olarak söylemek istediğimiz gibi bu markaları ve ürünleri sizlerle paylaşmak için yazdık.
 • Bu makyaj malzemelerini alarak, böylece mezuniyet makyajınızı yapmadan 1-2 ay önce küçük testler yaparak işe başlayabilirsiniz.
 • Saç kesimi, kaş, saç boyası gibi şeylerde ciddi değişikliklere gitmeyin yeni bir görüntü yaratmaya çalışmayın çünkü mezuniyet kısa bir süre için geçerlidir.
Basit Makyaj Nasil Yapilir

Mezuniyet Makyajı

 • İlk olarak, cildinizi tamamen temizleyin, hangi marka malzemeleri kullanmak tamamen size kalmış. Bir tonik, gül suyu gibi doğal malzemelerle de temizleyebilirsiniz.
 • İkincil bir işlem olarak, cildinize bir nemlendirici uygulayın. Bephantene'i nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.
 • Artık kozmetik ürünlerden devam edebiliriz. Kozmetik ürünlerinde kullanacağımız ilk şeylerden biri baz’dır, makyajınızı tüm gece boyunca yüzünüzde tutmak ve akmasına izin vermemek için baz kullanmalısınız. Marka tercihi size kalmış ancak profesyonel markaları seçerseniz daha sağlıklı olacaktır.
Mezuniyet Makyajı
 • Fırça yada eliniz ile kullanmak istediğiniz bazı yüzünüze sürün ve iyi bir şekilde yedirin.
 • Bazı yüzünüze yaydıktan sonra bir sonraki aşamada fondöten kullanacağız. Cildinizde sivilceleriniz veya kızarıklığınız yoksa çok az uygulayın. Burada kullandığınız fondöten markası önemlidir. Temel fondöten ile bertaraf etmek için daima make up forever hd markasını kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken cildinize en yakın tonu kullanmaya dikkat edin. Cildinizle aynı renk tonunu bulamazsanız, 1 adet üst renk tonunu kullanın, kesinlikle açık renk değil. Fondotöni yüzünüze ve boynunuza uyguladığınızdan emin olun.
Mezuniyet Makyajı
 • Göz makyajına başlamadan önce yapacağız. Bu süreçte gözlerimiz için de baz kullanmamız gerekiyor.
mezuniyet makyajı göz
 • Sırada gözler far sürme var. Şeftali rengi tercih edilebilir. Fotoğraflarınızın daha iyi görünmesini sağlar. Far üzerinden göz kalemi ile ince kuyruklu bir çizgi ile geçebilirsiniz.
mezuniyet makyajı sürme
 • Makyajı yapmadan bir gün önce dinlendiyseniz, göz altı torbalarınızın şişmemesi önlemdir. Bununla birlikte, göz altına concealer uygulayabilirsiniz. Böylece gözlerinizin altındaki morluklar ve yorgunluk kaybolacak.
 • Göz pınarlarınızda beyaz aydınlatıcılar da şık olacak.
 • Kirpik ve maskarayı kendi başınıza uygulayabilirsiniz. Ama herkes kirpik takmayı sevmez. Bu seçim tamamen size kalmış. Eğer yapmazsan, sadece maskara kullanman gerekecek.
 • Soluk ruj rengi kullanırsanız daha iyi olacaktır. Bunun nedeni, makyajın abartılı olmaması gerektiğidir.

Mezuniyet makyajınız artık hazır. Makyajınızda çok koyu ve abartılı renkler yerine cildinize çok yakın renkler seçmenizi tavsiye ederim. İşte bu yüzden, doğal ve sade güzelliğinizi gençliğinizden daha güzel hale getirmeniz ve daha sade olmanız gerekir.

Mezuniyet makyajının nasıl yapıldığını bu yazıyla anlatmaya çalıştık? Umarım bu yazı sizin için yararlı olmuştur.

Yorum Gönder