Bir Erkeğin İlgisini Kaybettiren 7 Sebep

Bir Erkeğin İlgisini Kaybettiren 7 Sebep

Kendinizi erkeklerle çıkmaya başlayıp, onlara aşık olurken buluyor, ancak sonunda onların ilgisini kaybedip sizden uzaklaşmalarına neden oluyorsunuz mu?

Onların aniden ilgisizleşip sizi hayal kırıklığına uğratmaları ve mesajlarınıza veya aramalarınıza cevap vermemeleri yüzünden beklemekten yoruldunuz mu?

Aşk hayatınızda hiçbir şey yolunda gitmediğinde, sürekli reddedilmişlik hissiyle başka bir erkekle çıkmaktan korkar hale geldiniz mi?

İşte bu şekilde reddedilme korkusu başlar.

Bu durumda, çıkmadığınız zamanlar kendinizi endişeli ve yalnız hissedersiniz. Herkesin evlenip mutlu olduğunu görürken, kendinizi terk edilmiş gibi hissediyorsunuz. Bu da sizi, en kötüsünden korkarken bile, o özel kişiyi bulma çabasında çaresiz bırakır.

Eğer ilişkilerde sürekli olarak reddedildiğinizi hissediyorsanız, bu durumun nedeni kendi reddedilme korkunuz olabilir. Bu korku, flört hayatınızı sabote ediyor olabilir.

Ne kadar çok reddedilmekten korkarsak, bilinçsizce o kadar çok sevgiyi itekleriz. Reddedilme veya istenmeyen hislerden kaçındıkça, bir partneri memnun etmek için daha fazla çaba sarf ederiz.

Kendimizi sevmediğimizde, bu durum daha belirgin hale gelir ve kendimizi iyi hissetmek için erkeklere yöneliriz. Bu durum, tüm dikkatimizi onlara, kendimize değil, vermeye neden olur. Kendinizi ihmal edip eşinizi mutluluğunuzun tek kaynağı olarak gördüğünüzde, daha az çekici hale gelirsiniz.

Hobilerinizden, arkadaşlarınızdan ve ilgi alanlarınızdan vazgeçip partnerinizi hayatınızın merkezi yaptığınızda, kendinizi kaybedebilir ve ilişkinize bağımlı hale gelebilirsiniz. Partnerinizden sürekli bir şeyler beklerken, onlara sunacak pek bir şeyiniz kalmaz.

Erkekler, sizin onlara sunacak bir şeyiniz kalmadığını gördüklerinde sıkılır ve ilgilerini kaybederler. Hayatınızı onların etrafında döndürdüğünüzde, kendi iç dünyanızda tatminsiz hissedebilirsiniz.

Reddedilme korkunuz varsa, erkeklerin ilişkilere olan ilgilerini kaybetmelerine neden olan bu 7 şeyi yapıyor olabilirsiniz.

1. Ona kendisi olamayacağını hissettirirsiniz

İlk olarak, balayı evresinden sonra, bir erkek ilişkide kendini yeterince güvende hissedebilir ve ilginizi çekmek için çok fazla çaba sarf etmesine gerek kalmaz. Kendi hayatlarına yeniden devam etmek için biraz boşluk bırakmak tamamen kabul edilebilir. Bu, onun hevesli olmadığı veya sizi reddettiği anlamına gelmez, ancak kendinizi güvensiz hissetmeye başlarsanız ve tüm dikkatini talep ederseniz, kendisi olabilmek için geri çekilebilir.

Her ihtiyacınıza cevap vermesi gerektiğini hissederse ve kendisi olamazsa, size olan ilgisini kaybeder. Bir erkek boğulduğunu hissederse, senden uzaklaşacaktır.

2. Çaresiz veya yapışkan biri olarak karşılaşıyorsunuz

İnsanlar ayrılık kaygısından ya da yalnız kalmaktan kaçınmak için yapışkan hale gelirler. Bir erkek, sizi tanıma ve peşine düşme fırsatı vermeden çok hızlı yaklaştığınızı hissederse, bu bir adamı uzaklaştırabilir.

Kendiniz olmak yerine onun dikkatini çekmeye odaklanırsanız daha az ilgi çekici hale gelirsiniz. Seni tanımasına izin ver, böylece seni takip etmek isteyip istemediğine karar verebilir.

3. Kendi içinde mutlu değilsin

Erkekler, avlarını toplamak isteyen doğal avcılar gibidir. Kovalamayı severler ve istediklerini seçme hakkına sahiptirler. Bu yüzden ilgisini korumak için sizin onun için büyüleyici olduğunuzu görmesi gerekiyor. Bu, kendi içinizde mutlu olmak ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlamak için ona ihtiyaç duymamak anlamına gelir.

Çok hassas, güvensiz veya onların güvencesine ihtiyaç duyuyorsanız, çok fazla dış doğrulamaya ihtiyacınız olduğunu düşünecektir. Her zaman size odaklanmak zor iş gibi gelebilir.

Sizi kolayca üzerse ve kimse birinin etrafında yumurta kabuğu üzerinde yürümek istemezse, kendini ifade etmekten korkacaktır.

Bir Kadını İtici Yapan Kötü Alışkanlıklar

4. Kalbini ona açmıyorsun

Bir erkeğin incinmekten korktuğun için içeri girmesine izin vermezsen, ondan hoşlanmadığın izlenimini verebilirsin, o yüzden uzaklaşır.

İstenmediğini hissettiğinde, seni de istemiyor.

5. Onu eleştiriyorsun

Örneğin, bir erkek aramanıza cevap vermeyi ve ona söylemeyi unuttuğunda reddedildiğinizi algılarsanız, hiçbir gerçek sebep olmadan saldırıya uğradığını hissedebilir.

Bir adam, siz ona hakaret ettiğinizde veya onu eleştirdiğinizde kendini geri çeker ve kendini pek iyi hissetmemesine neden olur, bu yüzden sizi tekrar dışarı çıkarmayı iki kez düşünür.

6. Etrafınızda istenmeyen biri gibi hissediyor

Ona ilgi göstermediğinizde ve yalnızca kendiniz hakkında konuştuğunuzda - bunu konuşmak endişenizle başa çıkmanın bir yolu olsa bile - bu, ona kendini kaptırmış veya ilgisiz görünmenize neden olabilir.

7. Ona sahipmişsiniz gibi saldırır veya davranırsınız

Her zaman yetişemeyecek kadar meşgul olduğu için terk edilmiş hissediyorsanız, bu ona reddedilmeye karşı çok hassas olduğunuzu söyleyebilir. Yanlış bir şey söyler veya yaparsa saldırıya uğradığını hissedecektir.

Yalnız kalma korkunuzu yatıştırmak için dışarı çıkıp kendi işini yapmaktan, kendisi olmayı ve eğlenmeyi bıraktığı noktaya kadar kendini suçlu hissedebilir. Bir erkek bir ilişkide tatmin olmadığını hissettiğinde, bir çıkış yolu arar.

Peki erkekler neden ilişkilerde sizden uzaklaşıyor?

Çünkü kalbini incinmekten koruduğun zaman, ona istendiğini hissettirmiyorsun. Onu içeri almayarak kendinizi incinmekten koruduğunuzda, sevgiyi almaktan ve onu geri vermekten kendinizi kapatırsınız.

Reddedilmekten korktuğunuzda, onunla ilgilenmediğinizin sinyalini verebilirsiniz. Bu, erkeklerin, siz farkına bile varmadan, aşk şansınızı geri çekmesine ve sabote etmesine neden olabilir.

Ancak duygularınızla temasa geçtiğinizde veya reddedilme korkunuzun farkına vardığınızda, sağlıklı ilişkiler kurmalarına izin vermiyorsunuz. Duygularınızla temasa geçtiğinizde, kendinizi reddedilmekten korumayı bırakırsınız.

Bunun yerine duygularınızı bir erkeğin kalbini ısıtacak ve onu size yaklaştıracak şekilde ifade edebilirsiniz. Sevgi duygularınızı ifade edebildiğinizde, onun sizi gerçek bir şekilde gerçekten sevmesini sağlamış olursunuz.

Hepimiz benlik duygumuzu geliştirebilen ve bize sevgiyi geri verebilenlere çekiliriz, böylece ilişkilerde güvende hissedebiliriz.

Yorum Gönder

To Top