Yengeç Burcu En İyi ve En Kötü Kişilik Özellikleri

Yengeç Burcu En İyi ve En Kötü Kişilik Özellikleri

Herkesin güvenebileceğini bildiği bir burç varsa, o da Yengeç'tir. 21 Haziran - 22 Temmuz tarihleri arasında doğanlar, Yengeç Güneşi burcuna sahip insanlar, şimdiye kadar tanışacağınız en besleyici insanlardır.

Yengeç burcu, bir şeylere tutunan, güvenlik isteyen ve esasen kendi evinin rahatlığında mümkün olduğunca fazla zaman geçirmek isteyen kişidir.

Yengeç Burcu Nedir?

Yengeç burcu, zodyakın dördüncü işaretidir ve bir yengeç sembolü tarafından temsil edilir. Bu burcun yöneticisi Ay’dır; bu sebeple Yengeç burcu kişileri bazen karamsar olabilir ve duygusal durumları, gelgitler gibi değişkenlik gösterebilir.

Yengeç burcu, duygusal anlamda oldukça güçlüdür ve bu özellik, onların sezgisel ve psişik yeteneklere sahip olmalarına yol açabilir. Bunun yanı sıra, bu burç aynı zamanda göğüs ve mide bölgelerini yönetir, bu da Yengeç burcu kişilerini bedensel anlamda oldukça duyarlı ve beden bilinci yüksek bireyler yapar.

Yengeç, Su grubuna ait bir burçtur; bu da onları duygusal olarak zeki ve başkalarının duygusal durumlarını anlama konusunda yetenekli kılar. Yengeç burcu kişileri, çoğu durumda sakin kalmayı başarabilir ve bu özellikleri, çevrelerindekiler tarafından takdir edilir. Çatışmalardan kaçınsalar da, bir dostları veya aile üyeleri tehlikede olduğunda, hiç tereddüt etmeden yardıma koşarlar.

Yengeç burcu kişileri, özellikle anlayışlı ve empatik oldukları için tanınırlar ve bu özellikleri, onları harika dostlar ve destekleyiciler yapar. Doğuştan gelen ebeveyn içgüdülerine sahiptirler ve sevdiklerine iyi bakılmasını sağlamak için ellerinden geleni yaparlar.

Ancak olumsuz bir yön olarak, Yengeç burcu kişilerinin huysuzlukları ve sürekli değişen ruh halleri, bazen çevrelerindekileri zor durumda bırakabilir. Neşeli ve cana yakın bir an, içe kapanık ve düşünceli bir diğer an olabilirler. Bu sürekli değişen duygusal durumlar, Yengeç burcu kişilerini tanımayı ilginç kılsa da, sevdikleri kişiler bazen onların tahmin edilemez ruh halleri nedeniyle tedirgin hissedebilirler.

En iyi seks hangi burçla olur

Yengeç burcu kişileri, kendi duygusal durumlarının farkındadır ve ne kadar kolay incinebileceklerini iyi bilirler; bu da onları başkalarına karşı oldukça düşünceli kılar. Endişelerini ve hislerini, koruyucu bir anne gibi ifade ederler.

Duygusal anlamda hassas ve ilgili olmalarına rağmen, bu özellikleri, insanların onların iyi niyetlerini suistimal etmelerine izin vermeleri anlamına gelmez. Yoğun duygusal güçleri, onları başkalarına karşı destekleyici kılan şeydir ve bu güç, onların karakterlerinin en belirgin yönlerinden biridir.

5 Pozitif Yengeç Özelliği

1. Sadık

Sadakat, Yengeç'in en iyi kişilik özelliklerinden biridir. Onlar bin ya da öl tipi bir insandır. Yani, bir kez güvenlerini kazandıktan sonra bu biraz zaman alabilir.

Yengeçler sevdiklerine yardım etmek için ne gerekiyorsa yapacaklardır. Güçlü duygusal zekaları nedeniyle özverilidirler ve çevrelerindeki insanlarla empati kurarlar.

2. Mizah

Yengeçler komiktir, ister inanın ister inanmayın. Daha çok karanlık bir mizah anlayışı, komik ve çoğunlukla kendini küçümseyen, ama yine de komik. Dışarıdaki hemen hemen her kötü şakaya gülebilirler.

3. Sezgisel

Yengeçler bağırsaklarına güvenirler. Kararlar söz konusu olduğunda, mantıktan çok sezgiye güvenirler. İnsanları kolayca okuyabilmesi, doğru kararlar vermelerini ve aldatılmamalarını sağlar.

4. Büyüleyici

Yengeç burcuna sahip kişiler, istedikleri zaman çekici olabilirler ve bir odayı aydınlatmaya eğilimlidirler. Yengeç burcunun çekiciliği insanları kendilerine çeken şeydir ve genellikle yeni insanlarla tanışmada iyidirler.

5. Koruyucu

Bu işaret, arkadaşları ve aileleri için son derece koruyucudur. Yüzleşmeyi sevmeseler de, iş sevdikleri insanlara geldiğinde, acılarına neden olan her şeyi yıkacaklar.

5 Negatif Yengeç Özelliği

6. Karamsar

Yengeçler duygusaldır - bazen çok duygusaldır. Bir çırpıda değişebilen mizaçlı bir ruh haline sahip olmalarıyla ünlüdürler. Yengeçlerin ruh hali gelgitler veya ayın evreleri gibi değişir, sırf derinden ilgilendikleri için. Takdire şayan olan kalplerini kollarına takıyorlar.

7. Paranoyak

Yengeçler olan biten her şeyi bilmek isterler, bu yüzden yapmazlarsa aşırı derecede paranoyaklaşırlar. Ayrıca kolayca şüphelenirler ve gerçekte her şey yolundayken bir şeylerin "kapalı" olduğunu hissederler.

8. Uçucu

Su burcu olan Yengeçler bazen uçarı olarak görülür. Dalgalar gibi gelip giderler ve asla hareketsiz kalmazlar. Yengeçler de yanlış yönlendirilme korkusuna sahiptir, bu da neden böyle davrandıklarını açıklar.

9. Kendine acıma

Yengeçler eleştiriye pek sıcak bakmazlar. Onlara kötü bir şey söylerseniz, muhtemelen günlerini mahvetmesine izin vereceklerdir. Bu yengeçler doğal kuluçkacılardır ve bunu yaparak öz saygılarına zarar verirler.

10. Kinci

Söylediklerinin günlerini mahvetmesine izin verecekleri gibi, yaptıklarını da unutmayacaklar. Yengeçler, kendilerini yanlış şekilde ovuşturanlara geri dönme eğilimindedir. İnanılmaz derecede küçük olabilirler, bu yüzden harika manipülatörler oldukları için kızgın bir yengeçle karşılaştığınızda dikkatli olun.

Yengeç Kişiliğiyle İlişkilendirme İpuçları

1. Sinsi olmayın.

Yengeçler, özellikle size güvenmiyorlarsa veya sizinle yeni tanışmışlarsa, sizden aşırı derecede şüphelenebilirler. Onlara karşı açık olun ve onlardan asla sır saklamayın çünkü bir şeylerin yanlış olduğunu hissedebilecekler.

2. Anladığınızı gösterin.

Karamsar olduklarında onlarla anlayışlı olmaya çalışın. Yengeç, sempatiye eleştiriden daha fazla cevap verecektir. Yani, o anın sıcağında demek istemediğiniz bir şey söylediyseniz, onlara bunu söyleyin.

3. Dürüst olun.

Yengeç'in sana güvenmesini sağlamak zor. Yalanı ekleyin ve onları asla kendi tarafınıza alamayacaksınız. Bunun yerine, onlara karşı açık ve dürüst olun, onlar hayatınızdaki en güvenilir insan olacaklardır.

Yengeç için En Uyumlu Burçlar ve İlişki Önerileri

Yengeçler çapkın ve baştan çıkarıcıdır. Aynı şeyi bekleyen sadık ortaklar yaparlar, size güvendiklerinde tamamen nişanlanırlar, ancak intikam söz konusu olduğunda kısır aşıklardır. İdeal partnerleri, birileri cesaret ederse hayatları mahvetmeye kendilerini tamamen adamış olduklarından, hile yapmayacak kişilerdir.

Bu nedenle, Yengeç uyumluluğu söz konusu olduğunda, en iyi eşleşmeleri Su burçları, Balık ve Akrep ve Dünya burçları , Boğa ve Başak'tır.

Yengeç ve Balık Burç Uyumu

Yengeç için en iyi aşk eşleşmesi Balıktır, çünkü bu ikisi birbirinin içinde yakın bir ruh görür ve çabucak geçinme eğilimindedir.

Yengeç, Balık'a çok ihtiyaç duyulan yapıyı verirken, Balık, Yengeç'e gerekli duygusal desteği sağlar. Bu işaretler, nazik bir sözün ne kadar önemli olabileceğini ve düşüncesiz eylemlerin başkalarını ne ölçüde etkileyebileceğini anlar.

Bu ikisi cennette yapılmış bir eşleşme gibi görünse de, sorunları var. Hayat zorlaştığında, güçlü durmak ve sorunlarıyla yüzleşmek için gerekenlere sahip olmayabilirler. Her ikisinin de depresyona girme eğilimi vardır ve sert gerçeklerle yüzleşmek yerine kaçınmayı tercih ederler.

Yengeç ve Akrep Burç Uyumu

Bu, Yengeç ve Akrep'in ne kadar ortak noktası olduğu için iyi bir eşleşme. Her iki işaret de son derece duygusal ve empatik, son derece sadık ve diğerinin sevildiğini hissettirmek için yukarıda ve öteye gidecek.

Bu işaretler diğer eşleşmelerden daha özel olmayı sever. Büyük bir arkadaş grubuyla sosyalleşmek yerine birbirleriyle yakınlığı severler.

Bu eşleşmenin harika bir yönü, Yengeç ve Akrep'in neredeyse kelimeler olmadan iletişim kurabilecek kadar sezgisel olmalarıdır. Ancak bu maçta dikkat edilmesi gereken bir şey, yanlış anlaşılmalar olduğunda her iki işaretin de kinci olma eğiliminde olmasıdır.

Akrep Burcu Ve Özellikleri

Yengeç ve Başak Burç Uyumu

Bu eşleştirme uyumludur, Yengeç ve Başak birbirlerinin en iyisini ortaya çıkarır. Bu işaretler destekleyicidir ve her birinin ihtiyaç duyduğu istikrarı sağlar.

Yengeçler huysuzlaşabilir ve duygusal derinliğe sahip olabilir, ki bu ayrıştırmada normaldir; Başak, sadece onunla başa çıkmak için değil, geçene kadar Yengeç'i topraklamak için sabır ve anlayışa sahiptir .

Bu eşleşmenin bir olumsuz yanı, her iki işaretin de kritik olabileceği ve bu da tahrişe yol açabileceğidir.

Yengeç ve Boğa Burç Uyumu

Yengeç, Boğa ile ruh eşi düzeyinde bir ilişkiye sahip olma eğilimindedir, çünkü ikisi de fiziksel zevklerine çok düşkündür ve iyi bir yaşam sürer. Her ikisi de hassas, ilgili ve sadıktır ve Boğa'nın kaba dış kabuğuna rağmen, Yengeç sezgisel olarak onların iyi niyetli olduğunu bilir.

Özellikle cinsel yaşamları tatmin edici çünkü Boğa, Yengeç'in ihtiyaçlarını en çok anlayan burçtur. Ayrıca, hem rahat bir yuvaya sahip olmaya değer verirler hem de ilişkilerde güvenlik ararlar. Güven üzerine kurulu bir bağla, sadakatsiz olmaları pek olası değildir.

Yorum Gönder