İlk Buluşmada Söylenmesi Güzel Olan 5 Yalan

İlk Buluşmada Söylenmesi Güzel Olan 5 Yalan

Bu davranışı tasvip edemesek de, merak etmekten de kendimizi alamıyoruz: İlk buluşmada gerçekten söylenebilecek yalanlar var mı? Bunun hakkında düşündük ve karar verdik, evet, var.

İlk randevularda insanlar genellikle birbirlerine karşı daha anlayışlı ve hoşgörülü olma eğilimindedir. Bu, karşılıklı bir saygı ve hoşnutluk duygusunu artırmak için bazen küçük beyaz yalanların ortaya çıkmasına neden olabilir. Tabii ki, ilişkilerin sağlam bir temel üzerine kurulması için dürüstlük esastır, ancak bazı zararsız yalanlar, randevunun daha pürüzsüz ve keyifli geçmesine yardımcı olabilir.

Aşağıda, birbirine yeni başlangıç yapan iki insanın karşılıklı rahatlığı ve hoşgörüsü için kabul edilebilir olarak düşündüğümüz ilk beş beyaz yalanı sıraladık.

  1. "Falancanın partisinde fark ettiğim ilk kişi sendin."

Belki bu tam anlamıyla doğru değil, ama bu kucaklayıcı cümle, diğer kişinin özel hissetmesine neden olabilir. Kimi zaman, bir kişiye olan ilk izlenimimizi tam olarak aktarmak yerine, onları güzel ve özel hissettirmek için bu tür bir yorum yapabiliriz. "Önce arkadaşın Zehra’yı gördüm ve dikkat çekiciydi ama sonra seninle konuşunca senin ne kadar tatlı biri olduğunu anladım" demek yerine bu beyaz yalanı kullanmak daha uygun olabilir.

  1. "Ailem iyi, işim iyi ve hayat oldukça güzel."

Evet, belki annen son zamanlarda seni deli ediyor, iş arkadaşların anlamıyor ve her sabah mükemmel bir ruh haliyle uyanmıyorsun. Ancak, ilk buluşmanızda tüm bu detayları anlatmanın yerine genel bir pozitiflik sunmak daha iyi bir izlenim bırakabilir. İlk buluşmanın tadını çıkarın ve olumsuz enerjiyi bir kenara bırakın.

  1. "Dünyanın sonu robotlar ve zombiler arasındaki mücadeleyle belirlenecek ve robotlar kazanacak."

Bu, belki gerçek dışı ve saçma sapan bir hikaye olabilir, ama neden olmasın? İlginç ve eğlenceli konuşmalar başlatmak için bazen fantastik hikayeler anlatmak iyidir. Ancak, randevunuzun bu tür bir espriye ayak uydurup uyduramayacağını kestirmek önemlidir. İsterseniz, "Seni gördüğümde zombi takımında olduğunu düşündüm" gibi bir espriyle bu yalanı daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

  1. "O filmi ben de merak ediyordum."

Belki filmden önce hiç haberin yoktu veya ilgini çekmedi. Ancak, randevunuzla daha fazla vakit geçirmek istiyorsanız, bu tip bir beyaz yalan, başka bir randevu için kapıyı açabilir. Sonuçta, ikinci bir randevuda o filme gitmek, birlikte yeni bir deneyim kazanmanız için harika bir fırsat olabilir.

  1. "Seninle tanışmak güzeldi."

Bazı randevular beklediğiniz gibi gitmez. Ancak, karşınızdaki insana saygı duyduğunuzu göstermek için bu tür nazik bir ifadeyi kullanabilirsiniz. Hem kim bilir, belki de ikinci bir şansta çok daha iyi anlaşırsınız. Ancak, eğer bu olasılık yoksa, nazik bir şekilde veda edip yolunuza devam edebilirsiniz.

Erkeklerin Söylediği İlişki Yalanları

Sonuç olarak, beyaz yalanlar bazen insanlar arasındaki iletişimi kolaylaştırabilir, ancak bu yalanların zararsız kaldığından ve ilişkiyi zedelemediğinden emin olmalısınız.

Yorum Gönder

To Top