Bir Erkekle Nasıl 'Sadece Arkadaş' Olunur?

Bir Erkekle Nasil Sadece Arkadaş Olunur

Erkekler ve kadınlar birlikte vakit geçirmenin tadını çıkarır; çünkü birbirimize duyduğumuz ilgi, insan doğamızın bir parçasıdır. Bu, çoğu zaman iki cins arasındaki yakınlığın romantik bir boyuta evrilmesine neden olan bir gerçektir. Ancak bu, her iki cinsin de sadece romantik ilişkiler içinde olabileceği anlamına gelmez.

Bazı insanlar, erkeklerin ve kadınların hiçbir zaman gerçekten sadece arkadaş olamayacağını iddia eder. Elbette bazen, bu tür arkadaşlıkların duygusal karışıklıklara yol açtığı durumlar vardır. Ancak bu, her iki cins arasında sadece arkadaş olmanın imkansız olduğu anlamına gelmez. Aslında, birçok erkek ve kadın, birbirlerine karşı herhangi bir romantik ilgi duymadan sadece arkadaş olabilir ve bu arkadaşlık yıllar boyunca devam edebilir.

Önemli olan, bu tür arkadaşlıklarda açık iletişim kurmak ve net sınırlar koymaktır. Her iki taraf da birbirinin duygularına saygı gösterdiği, anlaşmazlıkların ve yanılgıların üzerine gidildiği sürece, erkekler ve kadınlar sadece arkadaş olarak kalmayı başarabilir. Sonuçta, platonik bir arkadaşlık, iki insan arasındaki derin bir bağın ve karşılıklı saygının bir göstergesidir.

Hoşlandığın ama çıkmak istemediğin erkeklerle nasıl "sadece arkadaş" olunur?

1. Beklentilerinizi dile getirmekten korkmayın.

Erkek arkadaşlarınızla net sınırlar koyduğunuzdan emin olun. İşleri platonik tutma konusunda ne kadar çok konuşursanız, o kadar çok bu şekilde kalırlar.

2. Hangout'ları grup gezilerine dönüştürün.

Pek çok erkek arkadaşa sahip olmanın iyi yanı, muhtemelen onları diğer arkadaşlarınız aracılığıyla tanıyor olmanızdır. Bir tanışma sitesinde gerçekten çıkmış olabileceğim harika bir adamla tanıştım. Ancak, onu tanıdıktan sonra arkadaş olmamızın bizim için daha iyi olduğunu fark etmem uzun sürmedi. Diğer arkadaşlarımla da yakınlaştı.

Çizgileri bulanıklaştırmak, bir arkadaş çevresini alt üst etmeye değmez. Takip etmeye devam etti ve işleri daha da ileri götürmeye çalıştı. Kaçınma davranışı ve düpedüz reddedilmenin, grubumuzda en başta önlemeye çalıştığım ayrılığa neden olabileceğinden korktum. Hep bir araya geldiğimizde ortak arkadaşlarımızı da dahil etmemizi önererek daha kolay yolu seçtim. Sadece ikimiz varsa, aşk hayatını soruyorum.

Ortak arkadaşlarınızı gezilere dahil edin, böylece yanlış bir izlenim bırakmazsınız.

Ruh Eşinizi Bulduğunuza Dair 10 İşaret

3. Gerçek bir randevuya gitmeyi deneyin.

Erkek arkadaşımın, onu ne zaman görsem bana bakışından dolayı benden hoşlandığını biliyordum. Çok az provokasyonla 80'lerin pop ezgilerini haykırmak için sarsılmaz ve sürekli bir arzuyu paylaştık, ancak bu onu çıkmak istediğim bir adam yapmadı. Ama yapmalı mı? Zeki, komik ve yakışıklıydı. Biz arkadaştık. Ortak akıl, birlikte mükemmel olabileceğimize inanmamı sağlar.

Arkadaşım, "Sana iyi davranacak biriyle çık," diye tavsiye etti. Neden? Belki de ruh eşim tam karşımda duruyordu.

Onun benim ruh eşim olmadığını zor yoldan öğrendim ve arkadaşlık en iyisiydi. İkimiz de anlaştık ve herhangi bir flört konuşmasından uzaklaştık. Test etmek sorun olmayabilir, ancak ikinizin de istediğinin bu olduğundan emin olun. Ve yolunda gitmeyen şeylere karşı iyi ol.

4. Her şey başarısız olursa, yalan söyleyin.

Bunun en gelişmiş tepki olmadığını biliyorum ama bazen en iyi geçiştirme "kazara" olan türdendir. Uzun mesafeli bir arkadaşımı DM yoluyla teselli ediyordum. Eski kız arkadaşı için üzülmekten bahsetmeyi bıraktı ve bana nasıl sahip olduğundan bahsetmeye başladı.

Dikkat egomu okşamasına ve olması gerekenden çok daha ileri gitmesine izin vermememe rağmen, ziyarete gelmeyi önerdiği anda kendimi ondan kurtardım. Ona "Erkek arkadaşımın bundan hoşlanacağını sanmıyorum" dedim.

Bana göre, bir insanın hislerini korumak ve kendini aşmanı engellemek için küçük beyaz bir yalan söylemende sorun yok.

Bir adamla ilgilenmesek bile, fetihlerinden bahsedip durdukça, kendimizi biraz doğranmış ciğer gibi hissetmeye başlayabiliriz. Ancak ilişkiyi platonik tutmak her iki taraf için de en iyisi olabilir.

En iyi ilişkilerden bazıları karşı cins arasındadır. Sınırlarınıza ve standartlarınıza bağlı kalın ve arkadaşlığın sadece arkadaşlık olduğunu söyleyebileceksiniz.

Yorum Gönder

To Top