Kolaylıkla yapabileceğiniz saç modelleri

Kolay Yapılacak Saç Modelleri

Arkadaşlarınız ile dışarı çıkacaksınız ya da kafanıza göre gezmeye gideceksiniz ancak kolay saç modeli olarak nasıl bir saç modeli yapacağınız bir türlü karar veremediniz. Bu yayınımızda sizlere evde yapılabilecek saç modelleri ve yapılışları hakkında detaylı bir yazı yazacağız. Bu sayede sizlerde kendinize uygun olacağınız modeli kolayca tercih ederek uygulayabilirsiniz.

Saçlar bizi iyi hissettireceği gibi düzgün yapılmazsa özgüvenin düşük olmasına neden olabilir. Bazı kadınlar saçlarına iki dakikada şekil vererek hemen hazır hale gelebileceği gibi bazıları da saçlarının istedikleri gibi olmaları için saatlerce uğraşabiliyorlar. Biz sizlere kolay saç modelleri yapmanıza yardımcı olacak tüm bilgileri vereceğiz. Sizlerde bunlardan bir tanesini seçerek saçınıza uygulayabileceksiniz.

Kolay Yapılacak Saç Modelleri

Saçını dağınık sevmiyorum bana daha çok toplu modeller yakışıyor diyorsanız aşağıda resmi bulunan modeli tercih edebilirsiniz.

Kolay Yapılacak Saç Model

İşlem çok basittir. İlk olarak saçınızın hepsini bir arada toplamanız gerekiyor. Tepe noktasında bir lastik toka ile tutturmalısınız. Ardından saçınızı iyice açın ve iki farklı açıdan tutarak saçınızın etrafında döndürün ve örerek bir toka yardımı ile bağlayın. Bu modeli rahatça spor kıyafetlerinizin ile birlikte kullanabilirsiniz.

Balerin topuzla birlikte fiyonk yapmak

Balerin topuzla birlikte fiyonk yapmak

Balerin topuzu bana çok yakışıyor diyorsanız bu modele ayrı bir hava kazandıracak olan fiyonk detayı ile süsleyebilirsiniz. Resimde gördüğünüz üzere altı basit adımı izleyerek saçınıza uygulayabilirsiniz. Çok fazla ince detaya girmeden farklı bir saç modelini saçınıza kolayca uygulayabilirsiniz. Kolay saç modelleri arasında ikinci sırada bu var.

Fiyonk Topuz için örgülü seçenek

Fiyonk Topuz için örgülü seçenek

Yukarıda anlattığımız kolay saç modelleri arasında ki için farklı bir model yapmak için bu modeli tercih edebilirsiniz. Biraz emek harcayarak ve birilerinden mutlaka yardım alabileceğiniz bir modeldir. Saçınızı tepe noktasında tutturduktan sonra baş aşağı sallıyoruz ve tersten balıksırtı olarak örmeniz gerekiyor. Sonunda kalan kısmı tepede buluşturuyoruz ve fiyonk modelini ortaya çıkarıyoruz. Resimde tüm adımları net bir şekilde ortada duruyor.

Balık Sırtı ve At Kuyruğu bir arada

Balık Sırtı ve At Kuyruğu bir arada

Hem balık sırtını hem de at kuyruğunu seviyorsanız bu model tam size göre. Arkadaşlarınızla gece eğlenmek için dışarı çıktığınızda uygulayabileceğiniz rahatlıkta bir modeldir. Saçın hazırlanmasına balıksırtı olarak yapıyoruz ense kısmına geldiğimizde ise atkuyruğu modeline geçiyoruz. Kolay saç modelleri için farklı bir tarzım olsun isteyenler için kolayca uygulanabilir.

Kasnak modeli ile ilginç bir model

Kasnak modeli ile ilginç bir model

Resimde gördüğünüz gibi çok ilginç bir modeldir. Uygulaması biraz zor olsa da bir kez yaptığınızda kafanızda güzellik tacı gibi duracaktır. Yapmanız gereken işlem saçınızın tepe noktasında başlayarak yana doğru balık sırtı örerek devam etmektir. Diğer uca geldiğinizde saçınız hazır hale gelecektir. Görüntüsü inanılmaz olacaktır.

Salaş modelleri sevenler için değişik bir model

Salaş modelleri sevenler için değişik bir model

Bu modeli dışarı çıkarken kullanabileceğiniz gibi isterseniz düğününüz de kullanabilirsiniz. Çünkü tam olarak gelinliğin üzerine takılan taç modeline benzemektedir. Kolay saç modelleri arasında sayamayız ancak 10 basit işlemler kolayca tercih edebilirsiniz. Tek başınıza uygulayamazsınız birisinden yardım almanız gerekecektir.

Örgü olarak başlayıp topuz olarak nokta koymak

Örgü olarak başlayıp topuz olarak nokta koymak

Bu model gerçekten ilginçtir. Özellikle yapımını resimde gördüğünüz gibi tamamen bir ustalık gerektiriyor. İlk olarak saçlarımızı güzelce tarıyoruz. Ardından ensemizde tutturuyoruz ve aşağıya doğru örmeye başlıyoruz. Biraz gevşek örmeniz önemlidir. Ve son olarak saçımızı geriye doğru topluyoruz. Ve ortaya her yere gidebileceğiniz şık bir saç modeli çıkıyor. Görüntünüz inanılmaz olacaktır. Özellikle gece kıyafetleri ile birlikte olduğunda.

Yorum Gönder