Cuma Günü İle İlgili Sözler

Cuma Günü İle İlgili Sözler

İslam aleminin kutsal olarak kabul ettiği Cuma günü, her hafta bize manevi bir yenilenme ve iç huzuru bulma fırsatı sunar. Bu mübarek günde, insanların birbirleriyle sevgi ve saygı çerçevesinde bağlarını kuvvetlendirmeleri ve dua ile umutlarını, dileklerini paylaşmaları teşvik edilir. Bu bağlamda, size ve sevdiklerinize anlamlı ve duygu yüklü cuma mesajları ve cuma günü ile ilgili güzel sözler sunuyoruz.

Cuma mesajları, hem sevdiklerimizin gününün aydın olması dileklerimizi ifade etme, hem de onlara manevi değerlerimizi ve inancımızı hatırlatma olanağı sağlar. Bu mesajlar, aynı zamanda bizlerin birbirimizi düşündüğümüzü, sevdiğimizi ve birlikte olduğumuzu gösterir. İster kısa ve öz, ister uzun ve detaylı olsun, bir cuma mesajı, alıcısına verdiğimiz değeri ve sevgiyi gösterir.

Hazırladığımız bu güzel cuma sözleri ile hem dostlarınıza, hem akrabalarınıza hem de sevdiklerinize manevi anlamda dolu dolu mesajlar gönderebilirsiniz. Her bir söz, bu mübarek günün önemini ve değerini yansıtıyor. Cuma gününüzü kutluyor, sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz huzurlu ve mutlu bir gün diliyoruz.

Cuma Günü İle İlgili Anlamlı Sözler

Bu güzel Cuma gününde tüm Müslümanlığa huzurlu günler dilerim.

Tüm Müslüman kardeşlerimin en değerli gününü kutlarım. Bereketli cumalar dilerim.

Üstüne güneş doğan en kutlu gündür Cuma. Hayırlı cumalar dilerim.

Bugün bereket, bugün rahmet, bugün şefaat. Hayırlı cumalar dilerim…

İmkanların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük Allah vardır. Cumanız Mübarek Olsun.

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaati üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar…

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim hakkımızda en hayırlı kilitleri aç… Cumamız bayram tadında olsun inşallah…

Gönüller duada birleşince cumalar güzelleşir. Hayırlı cumalar olsun…

Ya Rabbi; sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme… Hayırlı cumalar…

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım.

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Dualarda bu Cuma günü de buluşmak dileğiyle. Cumanın bereketi üstünüze olsun.

Ey Rabbim dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri İslamın yolundan ayırma… Hayırlı cumalar…

Allah’ım; inancımızdan ötürü bizi zillete düşürmeye gayret edenlere fırsat verme. Bizleri İslam yolundan ayırma. Hayırlı Cumalar.

Allah hikmetiyle bir kapıyı kapatırsa rahmetiyle diğerini açar. Ya Rabbi bu mübarek Cuma günü hürmetine bizlere hayırlı kapılar aç. Hayırlı Cumalar…

Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar…

Ya Rabbi; gönlümdeki boşlukları öyle güzel şeylerle doldur ki; kemiği olmayan dilim Allah kelimesinden başka bir şey demesin. Hayırlı Nurlu Cumalar…

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman mekânınız cennet olsun, hayırlı Cumalar.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sende dua et Allah için. Cumanız mübarek olsun.

Anlatmaya dilde lisan yetmiyor, utancından durdu kalem gitmiyor, ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; olmuşuz bir kere isyana tabi, kurtar bizi Yarabbi… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun…

Hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini, nasip eyle ya Rabbim. Hayırlı Cumalar dilerim.

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız mübarek olsun.

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar…

Günlerin en değerlisi cumadır. Cuma günü Bayramlardan ve Aşure gününden daha değerlidir. Cuma günü dünyada ve Ahirette müminlerin bayramıdır. Cumanız Mübarek Olsun.

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap. Hayırlı Cumalar…

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sen de dua et ALLAH için. Cumanız mübarek olsun.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Cumanız www.suskuncafe.com mübarek olsun.

Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikâyet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz.

Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevla’m. Hayırlı Cuma’lar.

Allah’ım, peygamberin Muhammed (s.a.v) in hürmeti için senden istiyorum, sana yöneliyorum. Bu mübarek gün dualarımızı kabul eyle. Hayırlı nurlu cumalar…

Yorum Gönder