Kadına Seksilik Katan Şeyler Nelerdir Seksi Gösteren İpuçları

Seksi görünmek her kadının içinde yatan bir tutkudur. Çoğu kadın seksi görünmek için çokça vakit ve para harcar. Ama asıl önemli olan bir kadının kendini kalıplara sokmadan kendi isteği ile seksi görünmesidir. Seksi görünmek o kadar zor bir şey değildir aslında. Seksi görünmek için illa ki manken gibi bir bedene sahip olmanıza gerek yoktur. Küçük detaylarla da çok seksi görünebilirsiniz. Seksi olmayı kolaylaştıracak ipuçlarına bakalım:

Kadına Seksilik Katan Şeyler

DAHA SEKSİ GÖRÜNEBİLMEK İÇİN KADINLARA İPUÇLARI

KOKU

Kokular insanlar üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Güzel ve etkili bir koku imza niteliği taşır. Teninize ve karakterinize uygun iyi bir parfüm seçimi her zaman çekici ve etkileyicidir. Doğru koku bir erkeği çok etkileyebilir. Ancak bu kokunun çok ağır olmamasına dikkat edilmelidir. Parfümlerde vanilya,portakal, lavanta gibi kokular en çekici kokular arasında yer alır.

Kokudan tek kastımız parfüm olmamalıdır. Bir kadının teninin kokusu da bir erkeği fazlasıyla etkiler. Bu nedenle her zaman temiz olunmalıdır. Temiz ve doğal bir ten kokusu da gayet çekici bir durumdur.

UZUN VE BAKIMLI SAÇLAR

Uzun saçlar çoğu erkek tarafından seksi bulunur. Tabi her uzun saç değil. Saçlarınızın bakımlı, parlak ve şekilli olması önemlidir. Şekilden kastımız her zaman maşalı saçlarla gezmek değildir. Bir saç spreyi, fön makinesi ile kolay ve pratik şekiller vermek saçlarımızı dağınıklıktan kurtarıp daha bakımlı bir hale getirir. Saçtaki koku da oldukça önemlidir. Mis gibi kokan saçlar her zaman seksilik katar.

Ayrıca erkeklerin gözünde toka seksiliği azaltan bir etmen olarak görülmektedir. Uzun ve salık saçlar, toplu saçlara göre daha seksi görünmektedir.

İLGİLİ İÇERİK: Seksin Kadınları Güzelleştirme Etkisi

SEKSİLİĞİN RENGİ : KIRMIZI

Kırmızı renk erkeklere her zaman seksi gelmiştir. Hatta uzmanlara göre erkek psikolojisinde kırmızı renk doğurganlığı çağrıştırır. Bu nedenle kıyafetlerinizde kırmızıyı tercih etmek sizi daha seksi gösterecektir. Örneğin kırmızı bir elbise, aynı elbisenin siyah rengine nazaran daha seksi görünür. Bu sadece kıyafetler için değil, örneğin boyuna takılan kırmızı bir fular, ya da kırmızı renk bir ruj, kırmızı renk iri küpeler bile küçük ama seksilik katan detaylardır.

AKSESUARLAR

Aksesuarlar kombinlerimizin tamamlayıcısı niteliğindedir. Düz bir elbise veya tişört ile güzel göz alıcı aksesuarlar takılarak şık ve seksi görünebilirsiniz. Özellikle dekoltelerle takılan parlak göz alıcı kolyeler çoğu erkeğe seksi gelen bir detaydır. Bakımlı ellere takılan şık yüzükler, ayak bileğine takılan zarif takılar, boyuna takılan ışıltılı kolyeler, iri küpeler bir kadına seksilik katan küçük detaylardan biridir.

Aksesuarlar sadece takılardan ibaret değildir tabi, mesela şık ve havalı bir şapka da sizi oldukça seksi gösterebilir.

DANTEL DETAYLAR

Hiçbir zaman modası geçmeyen dantel erkeklere en seksi gelen detaylardan biridir. Dantel bir elbise, dantel bir bluz ya da dantel iç çamaşırları erkekler üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Baştan aşağı dantel kombinler değil, sadece belirli parçalarda dantel detayı kullanmak gerekir. Örneğin siyah bir elbiseye giyilen dantel eldivenler oldukça seksi görünecektir.

İLGİLİ İÇERİK: Erkeklerin Sevdiği 9 Sevimli Kişilik Özelliği

BUĞULU GÖZLER

Doğru makyaj bir kadın için her zaman önemlidir. Makyaja seksilik katmak için yapılan küçük detaylar oldukça çekici olabilir.

Bakışlar bir erkek üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Buğulu bir dumanlı göz makyajı bakışlara derinlik ve seksilik katar.

DEKOLTELER

Aşırıya kaçmadan verilen minik dekolteler seksi görünmeyi sağlar. Örneğin derin bir göğüs dekoltesi veriliyorsa başka bir dekolte daha verilmemelidir. Derin v şeklinde göğüs dekolteleri, dekolteye uygun giyilmiş iç çamaşırları, sırt dekolteleri, yırtmaçlı elbiselerden görünen bacak dekoltesi en seksi görünümlerin başında yer alır. Seksi bir dekolte verebilmek için öncelikle vücudunuzu tanımanız gerekir. Hangi bölgenizi beğeniyorsanız orası için dekolte vermelisiniz.

BAKIMLI TIRNAKLAR

Biriyle karşılıklı sohbet ederken yüzünüzden sonra en çok bakılan bölge ellerinizdir. Bakımlı tırnaklar sizi daha çekici gösterecektir. Örneğin özellikle kırmızı bir oje erkeklere hep seksi gelmiştir.

Tırnaklarınızın ojeli olması şart değildir, temiz bakımlı, aynı boyda düzgün törpülenmiş tırnaklar olması önemlidir. Oje yerine şeffaf bir parlatıcı da sürebilirsiniz. Bu tırnağınızı ve sizi daha bakımlı gösterecektir.

YÜRÜYÜŞ VE DURUŞ

Yürüyüşünüz ve duruşunuz her zaman görünümünüzü etkiler. Havalı ve seksi görünmek için dik durmalı ve kendinizden emin yürümelisiniz. Yürürken omuzlarınızı kaldırmalı, kalçanızı dışarı alarak dik yürümeniz vücudunuzu daha güzel gösterecektir.

GÜLÜMSEME

Bir kadını çekici kılan şeylerden biri de içten bir gülümsemedir. İster minik bir gülümseme, ister ağız dolusu atılan bir kahkaha, içten olduğu sürece her zaman karşı tarafı etkileyecektir. Gülümsemenize güvenin ve bunu sıkça kullanın.

Yorum Gönder