Gurbet İle İlgili Sözler, Gurbet Sözleri, Mesajları

Gurbetçi kardeşlerimizi düşünerek bugün gurbet ile ilgili güzel sözler hazırladık. En güzel gurbet sözleri ve anlamlı gurbet sözleri sayfamıza hoş geldiniz.

Gurbetteki sevdikleriniz için onlara yazabileceğiniz en güzel mesajları bir araya getirdik. Hasretinizi ve özleminizi biraz olsun bu sözlerle giderebilirsiniz. Bende 4 yıl kadar gurbette kaldım, gerçekten gurbette memleket hasreti ve sevdiklerinizin özlemi gözünüzde tüter. Etkileyici gurbet sözleri ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Gurbet İle İlgili Sözler

Gurbet İle İlgili Anlamlı Sözler

"Gurbet, sözlerime acı bir tat katar, dayanamaz oldum hasretine.

Seni, senin yanında bile özlerken, sensiz kalmak beni derinden etkilerken, bir de üstüne gurbet nöbetlerim gelirken, bu hasrete bir yürek nasıl dayanır sevgilim!

Hasret yüreğime vurdu, sensizlik sanki bir işkence, bu karanlık gecede, gurbet şarkıları benimle!

Yüreğim hasretle doldu sevgiye, damarlarımda deli gibi dolaşıyor aşkın, sensiz gurbet ellerde dilimde tek hece 'seni deli gibi seviyorum.'

İnsan için en büyük gurbet, Rabbine uzak kalmaktır!

Günlerim bayram olur seninle, hasret çekerim sensizken güzelim, gurbet elde sensizliğe dayanamam, eğer ayrılık bu aşkın sonu olacaksa, kuralları tanımam, ezerek geçerim!

Işıkları kaldırıp attım bir kenara! Anlıyor musun? Gökyüzü güneş olsa bile, sensiz karanlıktayım.

Dudaklarımda seninle başlayıp seninle biten bir hasret türküsü var, içimde adını her nefeste haykıran tek bir sen var!

Esas gurbet, dualarında olmamak olsa gerek.

Gurbette düşünürüm anılarımızı, her anı daha dün gibi gözlerimde canlanır, boş odamda senin gülüşünü hayal eder, seni düşünerek zamanı geçiririm.

Sarılırken kokusunu içine çekmişsen eğer, özleyince burnunun direği sızlar.

Hasretin başımda duman, bir gerçek var ki o da sensin, gerisi yalan, hasretin kucağında adını sayıklarım, ben sadece seninle yaşarım sevgilim.

Hiç sevdiğinizin saçının telinden, kendinize gurbet yaptınız mı?

Sensizliğimde öğrendim hasret türkülerini, sensizliğimde öğrendim hasretin anlamını, nasıl aşkı seninle öğrendiysem, hasreti de seninle öğrendim sevgilim!

Gurbetlik ne uçsuz bucaksız mavi denizde olmak ne de bir çöl ortasında tek başına olmaktır. Gurbetlik, sevdiklerinden uzak ve yalnız kalmaktır.

Gurbet eller ferman dinlemez, bendeki bu aşk bitmez inan, hasret rüzgarları ebedi, bu sevda başkasına haram!"

"Yoruldum artık gurbet ellerde, memleket hasreti yüreğimin en derinlerinde.

Sen ne kadar uzakta olursan ol, sana sarılıp dokunamasam da, sana sesimi duyuramasam da, kalbimizin bir olduğunu ve senin de beni ben kadar özlediğini biliyorum.

Bir anımsın, okuyup da bitiremediğim, bir özlemsin, yalvarıp da hükmedemediğim, bir sensin, merhaba deyip de elveda diyemediğim. Bir tek bildiğim var, sensiz ben suskuncafe.com bir hiçim.

Yarınlarım seninle dolu, her günümde olduğu gibi bugün de adını anarak bitireceğim, bugün de hasretinle seni özleyeceğim.

Gurbet elde garip kaldım, ağlarım. Ateş aldı yüreğimi, dağlarım. Garip kaldım, yüreğime dert oldu. Ellerin vatanı, bana yurt oldu.

Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken, tatlı bir aşk gülüşü özledi gözlerim. Sen hangi alemdesin, hangi düşlerdeysen gel, çünkü gülüşünü çok özledim.

Yardan ayrılmak ne zormuş, gurbet yardan daha zormuş.

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey, seni severken, senden uzakta olmak.

Havanın serinliği tenini ürpertmesin, bedenim yanında olmasa bile, ruhum hep senin yanında...

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde, ne de sıcak çöllerde olmaktır. Yalnızlık, bu şehirde seni arayıp da bulamamaktır.

Şimdi saat sensizliğin ertesi, yıldız doğmuş gökyüzü aydın, çocuklar avutulmuş, çoktan uyudu. Bir ben kaldım tenhasında gecenin, bir avutulmamış ben.

Kör olası sen gurbet, sılaya hasret bıraktın.

Hasret dolu geceleri öldüreceğim! Bir gün bu ayrılık şarkısını kurşuna dizeceğim, ve seni benden şu anda uzak tutan kaderimi mahkemeye vereceğim!

Severken anlamıyoruz değeri, gidince biliyoruz kıymeti. Hasret elde öğrendim sevgiyi, gurbet ellerde anladım değerini!

Turnalardan haber verin, yari çok özledim ben.

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

Seni benden gurbet bile ayıramazken, ölüm vız gelir sevgilim!

Sevdiğin nerede nefes alıyorsa, geri kalan her yer sana gurbettir.

Kendimiz dışında nereye koştuysak, gurbette kaldık.

Kaybetme korkusu ta içimdeyken, "bekle" diyorsun, "döneceğim bir gün." Beden beklemesine bekliyor ama yürek kan ağlıyor, sensiz geçen her gün.

Hiçbir dil gurbeti anlatacak kadar güçlü değil. İnsan bu yüzden özledikçe sessizleşir.

Gurbette hasret kaldım, gülen gözlerine hasret kaldım, sıcacık nefesine. Nasıl özledim seni bir bilsen, hasretim senin her şeyine, bir tanem!

Sevdiğine uzak olan her www.suskuncafe.com yer, gurbettir.

Hasretin şehrinde düşünüyorum seni, yaktım bir sigara, hayal ediyorum gözlerini. Bir gün bitecek, kavuşacak ellerim ellerine, o zaman inadına güleceğiz hasretle biten günlere!

Yar, zaten gurbet üşütür içimi. Bir de sen soğuk soğuk esme yüreğime.

Özledim seni, çok özledim. Bekliyorum gelmeni, biricik sevgilim. İçimde hasret türküsü ve sen varsın, göz bebeklerimde beklenen biricik sevgilim!"

Yorum Gönder