Erkek Saç Modelleri / Trend Erkek Saç Modeli

Günümüzde, erkekler de kadınlar kadar şık ve bakımlıdır. Giyim tarzından tutunda saç şekli dahi yılın erkek modasına göre belirlenir. Fakat saç şekline karar vermek için, belli kurallar vardır.  Trend erkek saç modası incelendikten sonra, saç yapısına ve yüz şekline göre en doğru saçı belirlemek gerekir. Erkek saç modellerinde dikkat çeken en önemli detay, orta uzunlukta kesilmiş saçların doğal olarak şekillendirilmesidir. Erkeklerde Maskülen bir tavır yaratan doğal saçlar, karizmatik erkeklerin hemen dikkat çekmesini sağlar.

Erkek Saç Modelleri

Trend Erkek Saç Modelleri

Dalgalı Erkek Saç Modeli

Özellikle saçında iri dalga bulunan erkekler, bu yıl oldukça şanslı. Saçları orta boy kestirmek ve mevcut dalgaların kabarmasını önlemek yeterli olur. Jöle veya saç köpüğü kullanarak, saçtaki dalgaları kontrol altına alıp doğal ve bir o kadar salaş bir tarz yaratmak mümkündür.

Dalgalı Erkek Saç Modeli

Dalgalı Erkek Saç

Dalgalı Saç

Önü Uzun Arkası Kısa Erkek Saç Modeli

Yalnızca saç spreyi kullanarak, saçın ön kısmındaki uzun bölgeleri yana atmak veya dağınık olarak sabitlemek yeterlidir. Düz saçlı erkeklerin tercih ettiği bu model, oval yüzlü erkekler için en ideal saç modelidir. Saçı ile ilgilenen ve her zaman bakımlı olmak isteyen erkeklere daha fazla hitap eder.

Önü Uzun Arkası Kısa Erkek Saç Modeli

Uzun Arkası Kısa Erkek Saç Modeli

Arkası Kısa Erkek Saç Modeli

Arkası Tamamen Kazıtılmış Erkek Saç Modeli 

Sıcak Yaz aylarında daha fazla tercih edilen bu modelin, kullanımı da oldukça kolaydır.  Ense bölgesi kazıtıldığı olduğu için, terleme sorununu büyük ölçüde önler. Ayrıca saçın yalnızca ön kısmını şekillendirmek yeterlidir. Bunun için, bir miktar jöle veya saç köpüğünü saça sürmek ve saçları yan tarafa sabitlemek gerekir. Bu model sayesinde, tek bir saç kesimi ile değişik modeller uygulamak mümkündür. Saçları arkaya taramak veya kâküllü olarak ön tarafta bırakmak değişim için yeterli olur.

Arkası Tamamen Kazıtılmış Erkek Saç Modeli

Tamamen Kazıtılmış Erkek Saç Modeli

Kazıtılmış Erkek Saç Modeli

Erkekler İçin Uzun Saç Modelleri; 

Bohem tarzı giyinmeyi seven özgür erkeklerin saç modelidir. Omuz hizasına kadar uzatılan saçlar, genellikle topuz veya atkuyruğu yapılarak şekillendirilir. Keskin yüz hatlarına sahip, kalıplı erkeklere çok daha fazla yakışır. Erkek saçını uzatmak zor olsa da diğer erkek saç modellerine göre kullanımı daha kolaydır. Saçları yıkayıp, doğal şekilde kuruttuktan sonra, lastik ile toplamak yeterli olur.

Erkekler İçin Uzun Saç Modelleri

Erkek Uzun Saç Modelleri

Uzun Saç Modelleri


Yorum Gönder