Cinsel İlişkiye Hazırlanma Taktikleri

Seksten zevk almak ve unutulmaz saatler geçirmek isteyen kadınların cinsel ilişkiye hazırlanma taktikleri hayal edemeyecekleri kadar iyi bir orgazmı beraberinde getirebilir.

Cinsel ilişkiye doğru bir hazırlık süreci, işlemi kolaylaştırır ve cinsel ilişkiyi çift için keyifli ve sağlıklı bir deneyim haline getirir. İşte cinsel ilişki öncesinde yapılacak hazırlıklara dair bir rehber:

Cinsel İlişkiye Hazırlanma Taktikleri

Cinsel İlişki Öncesi Hazırlıklar

İşte cinsel ilişkiye girmeden önce yapılması gereken en önemli adımlar:

  1. Kişisel hijyeninize dikkat edin

Kişisel hijyeninizi ihmal etmemelisiniz ve cinsel ilişki öncesinde banyo yapmak daha iyidir. Her iki partnerin de diğerinin bedeninin tamamen temiz ve hoş olmayan kokulardan tamamen arındığını hissettiğinde cinsel ilişki deneyimi daha iyi olur.

Burada özellikle cinsel organların iyi bir şekilde temizlenmesi çok önemlidir. Kendiliğinden anlaşılan bir şey gibi görünebilir, ancak burada tekrar belirtmekte fayda var, çünkü her iki partnerin hassas bölgelerinden tüylerin alınmasına özen gösterilmelidir, ancak vücudunuz için uygun tüy alma yöntemini seçmelisiniz.

İLGİLİ İÇERİK: Mutlu Seks Hayatı İçin Bilinmesi Gerekenler

Ayrıca, özellikle erkeğin cinsel ilişkiden önce tırnaklarını kesmesi tercih edilir, böylece herhangi bir çizik veya yara oluşmasını önler. Partneri çizmek cinsel ilişki sürecinde iyi bir fikir olmayabilir.

  1. Son bir kez tuvalete gitme

Cinsel ilişki öncesi hazırlıkların en önemlilerinden biri, cinsel ilişki öncesinde idrar yapmak veya dışkılamak ve ardından genital bölgeyi iyi bir şekilde temizlemektir. Çünkü cinsel ilişki sürecinin ortasında tuvaleti kullanma ihtiyacı, cinsel ilişki sürecini tamamen bozabilir.

  1. Belirli gıdaların tüketilmemesi

Genital bölgelerin ve salgılarının kokusunu güzelleştirebilecek bazı yiyecek türleri vardır ve cinsel ilişkiden önce bunların tüketilmesine dikkat edilmelidir, örneğin: ananas, yaban mersini, limon ve elma.

Diğer yandan, vajinanın ve genital bölgenin kokusunu ve genel olarak salgılarını olumsuz etkileyebilecek diğer türler vardır ve cinsel ilişkiden önce bunlardan tamamen kaçınmak daha iyidir, örneğin: kırmızı et, soğan, sarımsak, lahana, alkol ve kuşkonmaz.

  1. Egzersiz yapma

Cinsel ilişki süreci, deneyimin her iki taraf için de güzel ve keyifli olabilmesi için her iki partnerin belirli bir fiziksel dayanıklılığa sahip olmasını gerektirir. Bu nedenle çiftin, cinsel ilişki öncesi hazırlıkların bir parçası olarak düzenli egzersiz yapmaya özen göstermeli, hatta hafif olanları bile.

Ayrıca, spor genel olarak partnerin vücuduna olan güvenini artırır ve onu cinsel ilişki sürecine daha açık hale getirir.

  1. Yeterli su içme

Bir kişinin cinsel ilişkiden önce yeterli miktarda su alması çok önemlidir. Çünkü cinsel ilişki, her iki partnerin de çok terlediği bir süreçtir, bu da vücutlarında yeterli miktarda suya ihtiyaç duyacakları anlamına gelir.

Önemli cinsel ilişki öncesi hazırlıklardan biri, yeterli miktarda su içmektir. Bu, her iki partnerin de cinsel ilişki sırasında hissedeceği yorgunluğu azaltmaya ve cinsel ilişkinin daha uzun sürmesine ve her iki partnerin de zevkini artırmaya yardımcı olacaktır.

  1. Önceki geceler yeterli uyku alın

Yeterli miktarda uyku almak, vücudun genel sağlığı için önemlidir ve her iki partnerin de cinsel ilişkiden önce ve yeterli saatlerde iyi uyuması, cinsel ilişkiden kaynaklanan yorgunluğu azaltmaya ve sürecin daha uzun sürmesine yardımcı olur.

Bazı kuruluşlar, bir kişinin her gün 6-8 saat gece uykusu alması gerektiğini önermektedir.

İLGİLİ İÇERİK: Erkeklerin Zevk Noktaları Neresidir?

  1. Doğru atmosferi oluşturun

Cinsel ilişki öncesinde yapılması gereken en önemli hazırlıklardan biri, atmosferi hazırlamak için birkaç küçük ve basit şey yapmaktan emin olmak ve herhangi bir dikkat dağıtıcıyı önlemektir. Bunlar en önemli olanlardır:

Uygun giysiler giyin, can sıkıcı detaylar içeren giysilerden kaçının. Telefonu kapatın, böylece herhangi bir çağrıyı veya bildirimi görmezden gelin ve dikkatinizi dağıtan bir şey olmadan cinsel ilişkiye odaklanabilirsiniz.

Eğer kadın partnerin uzun saçları varsa, bunun cinsel ilişki sırasında bir engel oluşturmaması için saçları yukarıda toplayın veya bağlayın.

Eğer çift henüz çocuk sahibi olmak istemiyorsa, yatak odasında kondom bulundurun.

Kedileri veya evcil hayvanları başka bir odaya koyun ve kapıyı kapatın veya onları yatak odasının dışında bırakın ve oda kapısını iyi kapatın.

  1. Makyajı çıkarın

Kadının, cinsel ilişki sırasında terleme ve hareketten dolayı yüzünde oluşabilecek karışıklığı önlemek için göz makyajını çıkarması tercih edilir.

Diğer yandan, cinsel ilişkiden önce dudak balsamı kullanmaya ve ayrıca vücuda hoşunuza giden bir kokusu olan nemlendirici uygulamaya özen göstermelisiniz. Bu, vücuda yumuşaklık ve hoş bir koku katar.

  1. Diş hijyenine dikkat edin

Dişlerinizi ve diş etlerinizi fırça ve diş macunu ile fırçalamak, ağız hijyenini korumak ve taze bir nefes almak için yeterli değildir. Ayrıca, inatçı gıda kalıntılarını çıkarmak veya birikmiş ve görünmeyen kirleri temizlemek için diş ipi kullanmaya özen göstermelisiniz.

Sigara içenler özellikle diş ipini tercih eder ve bu, cinsel ilişki öncesi hazırlıkların çok önemli bir parçasıdır.

Yoğun geçen iş gününün veya evde verdiğiniz farklı meşgaleler sonucunda sizin kendinize vereceğiniz en iyi ödül hiç şüphesiz eşinizle geçireceğiniz muhteşem bir seks deneyimi olacaktır. Kendinizi kocanızın erkeksi kollarına atmadan önce kendinizi hazırlamanız için yapmanız ilk iş bol köpüklü bir küvet keyfi yapmak olacaktır. Köpüklü küvette tüm günün stresini üzerinizden atmanız mümkün olacağı gibi fantezilerinizi yaşamak içinde bu mekan bulunmaz yerlerden biri olacağından yanınıza eşinizi de alarak karşılıklı rahatlamanın zevkini çıkarabilirsiniz. Orgazm sorunu yaşayan veya seksten gerektiği gibi zevk almadığını düşünen kadınlara sürekli tavsiye ettiğimiz kegel egzersizi de kendinizi sekse hazırlamanız için bulunmaz bir yöntem olacaktır. Pelvik kaslarınızı sıkıp bırakarak yapacağınız bu egzersiz sayesinde vajinanızın ve zevk almanızda çok etkili bir bölge olan klitoris bölgenizdeki kan akışını hızlandırarak sizin zevke yelken açmanızı sağlayacaktır.

Cinsel ilişkiye kendinizi hazırlamak

Son yıllarda yapılan araştırmalar günde bir veya en fazla iki kadeh kırmızı şarap tüketiminin vücuda farklı faydalarının yanında kan damarlarını açarak cinsel fonksiyonlarının da güçlendiğini ortaya çıkarmıştır. Sokakta, iş yerinde veya özel gecelerde özenerek seçtiğiniz kıyafetleriniz gibi iç çamaşırlarınızın seçimine de özen göstermeniz ve kadınsı havayı yakalayabileceğiniz seksi çamaşırlar almanız sizin kendinize güveninizi arttıracağı gibi eşinizi de heyecanlandıracaktır. Jartiyerli iç çamaşırı takımı veya dantelli parçalar sizin için en iyi seçimler olacağı gibi kırmızı, siyah, beyaz, mor, lilaların içinden en çok kendinize yakıştırdığınız parçaları tercih edebilirsiniz. Çok abartılı seksi çamaşırlarla kendinizi rahat hissedemiyorsanız transparan  gecelikler veya dantelli külotunuzun üzerine giyeceğiniz bol bir gömlek bile sizin istediğiniz havayı yakalamanızı sağlayabilir. Çikolatının mutluluk hormonları araştırmalar sonucunda ispatlanmış olmakla birlikte aşırıya kaçmadan düzenli çikolata tüketimi de sizde stresin kaybolmasına ve sekse her an hazır olmanıza neden olacaktır.

Cinsel ilişkiye kendinizi hazırlamanın en iyi yollarından biri de farklı fantezileri düşleyerek hayata geçirmekte olabilir. Gün boyunca eşinizle buluşacağınız anda yapacağınız fanteziler üzerine hayaller kurmanız cinsel ilişkiye hazırlanmanızı sağlayacaktır. Cinselliği yaşayacağınız mekanın sekse olumlu etkileri hiç kimse tarafından yadsınamazken sizin yatak odanızda ufak dokunuşlarla hazırlık yapmanız da size mutlu bir cinsel deneyimin kapılarını açacaktır. Saten nevresim takımı sizin içinizdeki dürtüleri harekete geçireceği gibi sadece lambanızın üzerine kırmızı bir fular atarak da ortama seksilik katmanız çok kolay olacaktır. Sekse kendinizi her daim hazır hissetmenizi sağlayacak libidonuzu yükseltmek için düzenli egzersizde sizin uygulamanız gereken yöntemler arasında yer almaktadır. Düzenli egzersiz sayesinde vücudunuzun forma girmesi ve kendinizi daha seksi, etkileyici görmenizde kaçınılmaz olacaktır. İçinizdeki seks dürtüsünü harekete geçirmekte ve cinsel birlikteliğe hazırlanmakta parfümünüzün de etkisi kesinlikle faydalı olacağı gibi eşinizin de sizi fazlasıyla sizi arzulamasını sağlayacaktır. Müziğin ruhunuza çok iyi geleceğini unutmamanız ve seksi çağrıştıran parçaları dinlemenizde bu yolda başarının altın anahtarları arasında yer almaktadır.

Yorum Gönder