Altının Kadınlar İçin Önemi / Altının Faydaları

Herhangi bir aile ziyareti sırasında takmak zorunda kaldığım ağır altın takılardan ne kadar nefret ettiğimi ve ayrıca kaybetmemeye özen göstermenin ne kadar sıkıcı bir şey olduğunu düşündüm. Ne kadar kalınsa o kadar tehlikelidir. Zamanla neden altın kullanıyoruz sorusu aklıma geldi? Öncelikle neden aksesuarlar? İşte o zaman, tacı takan krallar gibi, topluluktaki hiyerarşiyi ayırt etmeye başladığımı öğrendim.

Hiyerarşi dışında bulduğum en ilginç şey, altının ek olarak sağlıklı yararları olduğu. Vücudunuzun farklı bölgelerine altın takmak farklı faydalar sağlar.

Altının Faydaları

Altının Faydaları

Biraz altın (yenilebilir altın) yemenin bağışıklığınızı artırabileceğini ve parlak bir cilde yardımcı olabileceğini biliyor musunuz, birçok ünlü bunu düzenli olarak yapar? Altın veya süs eşyası takmanın bir başka ilginç konsepti de, enerji iletkeni olarak yardımcı olur ve çevremizden gelen enerjinin içimizde dolaşmasına izin verir. Altın takmanın başka sağlıklı yararları da vardır.

  • Vücudumuzdaki kan dolaşımını kontrol eder ve aynı zamanda diğer vücut bölgelerine oksijen akışını da kontrol eder.
  • Bağışıklığı artırmaya, vücudu hastalıklardan uzak tutmaya yardımcı olur
  • Altın takmak, stresi ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olur
  • Donanma noktasının yukarısına giyildiğinde iyileştirici etki sağlar.
  • Vücut ısısını korumaya, vücudu dış sıcaklık dalgalanmalarından korumaya yardımcı olur.
  • Altın süs eşyaları ciltle ilgili enfeksiyonların iyileşmesine ve iyileşmesine yardımcı olur.
  • Ayrıca artritin ağrı ve semptomlarını en aza indirir

Altının Kadına Faydaları

1. Vücut Isısını Düzenler

Vücut ısısındaki değişikliklerden kaynaklanan fiziksel sorunlar, titreme ve ateş basmaları gibi, yaşıyorsanız, altın bu durumu ele almak için ideal bir çözümdür. Bu mineral, vücut ısısını düzenlemede önemli bir rol oynar.

2. Yaraları ve Ülserleri Tedavi Eder

Altın, erken dönemlerden beri bilinen şifalı özellikler içerir. Ağrıyı ve yaraları tedavi etmek için kullanılabilir, acılı veya yaralı bölgeye konduğunda yaraları ve ülserleri iyileştirir.

3. Artrit Belirtilerini Tedavi Eder

Artritli insanlar ciddi ağrı çeker, bu da parmakları ve bacakları normal şekilde kullanmayı zorlaştırır. Bazı araştırmalar, altın takmanın sakinleştirici bir etkisi olduğunu ve artritle ilişkili belirtileri azaltabileceğini göstermiştir.

4. Stres ve Kaygıyı Azaltır

Kaygı ve stres, birçok insanın normal hayatında karşılaştığı rahatsız edici durumlardandır ve yanlış kararlar vererek bir dizi problem yaşamalarına neden olur. Bu yüzden bir kadın stres ve kaygıya maruz kaldığında, insanlarla sakin bir şekilde etkileşimde bulunmasına yardımcı olan, onun duygusal sağlığını güçlendiren ve böylece kaygı ve stres gibi olumsuz duyguları gideren altın takı takabilir.

5. Cilt Sorunlarını Tedavi Eder

Altın, yaşlanma ve kırışıklıklar gibi cilt sorunlarını tedavi etmede inanılmaz faydaları vardır. Bu nedenle dermatologlar, cilt üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle, bileşenlerinde altın içeren cilt tedavi ürünlerinin kullanılmasını önerirler. Altın, cildi harika, canlı ve esnek görünmesini sağlar.

6. Enerji Seviyelerini Artırır

Eğer kendinizi bitkin ve yorgun hissediyorsanız, altın takılar size vücudunuzda veya zihninizdeki problemlerin üstesinden gelebilecek pozitif enerji verebilir. Bu enerji, kan damarlarını rahatlatan ve oksijenin hücrelere dağıtımını artıran sıcak ve yatıştırıcı titreşimler getirir. Bu da enerji seviyelerinizi artırır ve vücudunuz arzularınıza daha iyi tepki verir. Oksijen akışını artırarak, altın vücut parçalarının normal şekilde işlev görmesine yardımcı olur.

Altın Nasıl Alınır?

Faydalarını öğrendikten sonra altına farklı bir açıdan bakmaya başladım. Toplumdaki statü sembolü için bir katalizör görevi görmenin yanı sıra acil finansal ihtiyaçlar için bir ipotek olarak hareket etmenin yanı sıra, sağlık açısından büyük faydaları vardır. Günlük bazda altın kullanmak sağlığa son derece yardımcı olabilir.

Altın satın almak, büyük isimlerden ve markalardan bağımsız olarak, olabilecek tüm ihtimaller ve tağşişler (bir şeyin içine başka bir madde karıştırma) ciddi olarak düşünülmesi ve araştırma gereken bir konudur. Nesillerden beri faaliyet gösteren çok sayıda büyük marka ve kuyumcu var, nereden satın alırsanız alın, kalitesini kontrol etmeniz ve altın veya altın takı tasarımlarının fiyat ve ağırlık gibi bilgilerini öğrenmeniz tavsiye edilir.

Altın Nasıl Seçilir?

Altın takıların değeri ağırlığa bağlıdır, örneğin altın küpeye fiyat ve ağırlık ile bir etiket yapıştırılır, Ağırlıklar o yüzük için kaç gram altın kullanıldığını belirtir ve günlük altına göre fiyat değişmeye devam eder.

Bu yüzden altın süsü seçerken bütçenize de karar vermeniz gerekir - ürüne ne kadar ihtiyacınız olduğu dahilinde, altın süslemenin amacı, yaptığınız tasarım seçiminin eğilimini belirler. Günlük bir amaç için, tüm normal giyinmenizle uyumlu daha çağdaş ve basit tasarımlar tercih edin.

Yorum Gönder