Instagram Gönderilerini Toplu Olarak Silme

Instagram Gönderilerini Toplu Olarak Silme

Instagram gönderilerini toplu olarak nasıl silerim? Instagram profilinizin temasını değiştirmek istiyorsanız, ilk düşünceniz profilinizin tamamını silmeden eski Instagram gönderilerini toplu silmek olabilir. Eğer sizde bizim gibi düşündüyseniz çok doğru bir adrese geldiniz. Çünkü Instagram fotoğraflarını ve videolarını toplu olarak ve üçüncü taraf bir uygulama kullanmadan silmek çok basit. Instagram, Hareketleriniz özelliğinin yardımıyla gönderileri toplu olarak ücretsiz olarak silmek için yerel bir özellik sağlar. Gönderileri, Reel'i, IGTV videolarını, yorumları veya beğenileri silebilirsiniz. Tüm Instagram gönderilerinin nasıl silineceğini kontrol edelim.

Instagram Gönderilerini Toplu Silme

Instagram'da birden fazla gönderiyi silmek için yalnızca Instagram mobil uygulamalarını (Android ve iPhone) kullanmalısınız. Bu özellik Instagram web sürümünde mevcut değildir.

1 . Android telefonunuzda veya iPhone'unuzda Instagram uygulamasını güncelleyin.

2 . Instagram uygulamasını başlatın ve profil ekranınıza gidin.

3. Üstteki üç yatay çizgi simgesine dokunun. Menüden Aktivitenizi seçin.

instagram gönderileri toplu silme
instagram gönderileri silme


4. Harcanan süre, beğeniler, yorumlar, hikaye etiketi, aramalar, bağlantılar, geçmiş, arşiv, son silinen, gönderiler, Reels ve IGTV videoları gibi tüm Instagram etkinliklerinizi inceleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz Hareketlerin ekranına ulaşacaksınız. . Fotoğraflar ve videolar üzerine dokunun.

instagram gönderileri toplu silmek

5 . Instagram gönderilerini toplu olarak silmek istiyorsanız Gönderiler'e dokunun . Birden fazla Reels veya IGTV videosunu silmek için sırasıyla Reels ve Videos üzerine dokunun.

instagram gönderileri toplu sil

6. Bir sonraki ekranda, en yeniden en eskiye doğru sıralanmış tüm Instagram gönderilerinizin bir listesini göreceksiniz. Eskiden yeniye doğru sıralamak veya belirli tarihlere göre filtrelemek için Sırala ve filtrele üzerine dokunun.

7. Üst kısımdaki Seç'e basın ve seçmek için gönderilere dokunun.

instagram gönderileri toplu nasıl silinir
8. Gerekli gönderileri seçtikten sonra Sil düğmesine dokunun .

instagram gönderileri toplu nasıl siliyoruz

Instagram gönderilerini geri yükle bölümündn, gönderiyi sildikten sonraki 30 gün içinde kurtarabilirsiniz.

Instagram Gönderilerini Klasik Yöntemle Silme

İçinde yalnızca birkaç fotoğraf bulunan bir hesabınız varsa, gönderileri silmenin en basit yolu, Instagram uygulamasını veya toplu silme özelliğini kullanmaktır. (hala biraz manuel çalışma gerektirir).

Cep Telefonunda Instagram Gönderisi Nasıl Silinir (Android/IPhone)

• Instagram uygulamasını aç
• Genişletmek için istediğiniz gönderiyi seçin
• Menüyü açmak için üç noktaya dokunun
• "Sil"i seçin ve onaylayın

Bu, Instagram'daki bir resmin klasik şekilde nasıl silineceğidir.

Instagram Toplu Silme Özelliği Nasıl Kullanılır?

1. Profilinizdeki üç yatay çizgiye tıklayın

2. Menüden Aktivitenizi seçin .

3. Ardından Fotoğraflar ve Videolar'ı seçin.

Not : Bir seçeneği seçtikten sonra, kılavuzunuzun bir kısa listesini göreceksiniz. Tarihe göre listelenir, ancak gönderileri eskiden yeniye doğru da inceleyebilirsiniz veya arama yapmak için belirli bir başlangıç ve bitiş tarihi seçebilirsiniz.

4. Seç'in hemen altında sağ üst köşeden Sırala ve Filtrele'yi tıklayarak gönderilerinizi hangi şekilde görüntüleyeceğinizi seçin .

5. Gönderilerinizi silmek veya arşivlemek için, istediklerinize dokunun, ardından sağ üst köşedeki Sil veya Arşivle'ye dokunun.

Bu yöntem, yalnızca birkaç gönderiyi siliyorsanız işe yarasa da, Instagram gönderilerini toplu olarak silmek isteyenler için çok zaman alıcı hale gelir. Bu oldukça güçlük olurdu!

Instagram gönderilerini bir kerede toplu olarak silmek istiyorsanız, en iyi seçenek üçüncü taraf bir uygulamaya yönelmektir.

Yorum Gönder